Europejskie Igrzyska Akademickie oficjalnie otwarte!

poniedziałek, 18 lipca 2022

Przed nami Europejskie Igrzyska Akademickie Łódź 2022. Organizację tego wyjątkowego wydarzenia Zarząd Województwa Łódzkiego wsparł kwotą 650 tysięcy złotych, a oficjalnym przewoźnikiem jest Łódzka Kolej Aglomeracyjna.

Ceremonia otwarcia Europejskich Igrzysk Akademickich odbyła się w niedzielę, 17 lipca w łódzkiej Atlas Arenie. Na uroczystości obecny był wicemarszałek województwa łódzkiego Piotr Adamczyk.

Impreza odbywa się w Polsce po raz pierwszy i jest największym świętem akademickiego sportu w Europie. Do 30 lipca na terenie obiektów sportowych w Łodzi, w dwudziestu dyscyplinach, między innymi takich jak siatkówka, koszykówka, piłka nożna, tenis, wspinaczka czy pływanie będzie rywalizowało ze sobą kilka tysięcy zawodników z ponad czterdziestu krajów Europy.

Przez najbliższe dwa tygodnie sportowcy będą podróżować pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, która została oficjalnym przewoźnikiem Europejskich Igrzysk Akademickich Łódź 2022.

Wydarzenie honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber. Partnerem instytucjonalnym Europejskich Igrzysk Akademickich jest Województwo Łódzkie.

DK, fot. Sebastian Sołtyszewski