DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu
poniedziałek, 13 maj 2019 13:50

Cykl Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego

„Biegnij w Łódzkie – w 80 km dookoła łódzkiego” pod taką nazwą organizowany będzie tegoroczny Cykl Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. Bieg inauguracyjny odbędzie się 19 maja w Zduńskiej Woli.


W poniedziałek (13 maja) o szczegółach tegorocznego cyklu biegów mówili podczas konferencji prasowej: marszałek Grzegorz Schreiber, olimpijczyk Artur Kozłowski, aktor Teatru Jaracza Mariusz Słupiński, który został ambasadorem akcji, Elżbieta Głaz z fundacji Rajsport Active oraz dyrektor łódzkiego oddziału TVP Błażej Kronic, który zapowiedział emisję cyklu promującego bieganie wśród mieszkańców regionu.

- Chcielibyśmy potraktować naszą imprezę jako przygodę, a nie rywalizację na punkty, medale czy nagrody. Oczywiście one też będą, ale powinny być tylko dodatkiem do tej imprezy. Chcemy, żeby to była po prostu taka rozbiegana przygoda w Łódzkiem – od udziału w wydarzeniu zapraszał marszałek Grzegorz Schreiber. 

- Zachęcam nie tylko tych, którzy będą chcieli rywalizować ze sobą, ale również wszystkich innych, którzy biegają, żeby po prostu czuć się lepiej. To jest naprawdę piękna idea – dodał Artur Kozłowski
Wszystkich biegów w ramach tegorocznego cyklu będzie osiem. Odbędą się one kolejno w Zduńskiej Woli, Widawie, Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Wieruszowie, Łowiczu, Łodzi i Bełchatowie.
 
OPIS 8 BIEGÓW W RAMACH CYKLU W 2019 ROKU
 
1.            III Piątka Pomarańczowej Pomocy w Zduńskiej Woli (19.05.2019) – wydarzenie po raz pierwszy zagościło zarówno na sportowej arenie miasta Zduńska Wola jak i w cyklu biegów w 2017 roku. Impreza odbywa  się przy Zespole Szkól Elektrycznych w Zduńskiej Woli na 5 kilometrowej atestowanej trasie, poprzedzona jest biegiem rodzinnym.
2.            Widawa na piątkę (16.06.2019) – bieg odbędzie się głównymi ulicami Widawy na 5 – kilometrowej trasie posiadającej atest PZLA. Start i meta zawodów umieszczone zostały na ulicy Rynek Tadeusza Kościuszki między siedzibą gminy, a zrewitalizowanym parkiem będącym centralnym reprezentacyjnym placem Widawy.
3.            Bieg  Fabrykanta (24.08.2019)  - organizowany jest na terenie Księżego Młyna – jednej z najstarszych części Łodzi, a zarazem jednej z najpiękniejszej części oddającej charakter miasta. Lokalizacja startu i mety przewidziana jest na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na trasie zawodnicy mogą zobaczyć m.in. Muzeum Kinematografii, Palmiarnię, Familoki, Łódzką Szkołę Filmową, Pałac Karola Scheiblera, Beczki Grohmana – czyli zabytkowe i niepowtarzalne w formie wejście do fabryki oraz Park Źródliska. Bieg Fabrykanta to 10 km biegowa lekcja historii po Ziemi Obiecanej znanej z filmu Andrzeja Wajdy, a wytyczona trasa czyni go jedną z najciekawszych imprez biegowych w regionie łódzkim. Pierwsza edycja odbyła się 10 września 2011 roku i zgromadziła na starcie 217 zawodników. Od 2012 roku bieg rozgrywany jest zawsze w ostatnią sobotę wakacji.
4.            38. Ogólnopolski Bieg Tomaszowski im. Bronisława Malinowskiego w Tomaszowie Mazowieckim (01.09.2019) - bieg uliczny poświęcony pamięci Bronisława Malinowskiego trzykrotnego olimpijczyka z Monachium (1972) Montrealu (1976) i Moskwy(1980) złotego medalisty tych ostatnich Igrzysk w biegu na 3 km z przeszkodami, z roku na rok gromadzi co raz większą rzeszę uczestników. Coraz głośniej o jego sprawnej organizacji mówi się wśród zawodników w Polsce, nic więc dziwnego, że do miasta nad Pilicą przyjeżdża coraz więcej sportowców. Organizatorzy dorzucili też kategorie wiekowe. Od 2003 w biegu głównym na 10 km startują też panie, które dotychczas miały do pokonania dystans tylko 3 km. W 2013 roku wprowadzono  do programu zawodów siedem kategorii wiekowych, zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. 
5.            IV Ogólnopolski Integracyjny Bieg Uliczny Wieruszów 2019 (21.09.2019) – Wieruszowski Klub Sportowy we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Turystyki w Wieruszowie oraz Stowarzyszenie Integracyjne „Klub Otwartych Serc” w Wieruszowie. Głównym założeniem jest jego ogólnodostępność dla wszystkich zainteresowanych biegiem, którzy do dnia biegu ukończą 12 rok życia. Ponadto udział będą mogły wziąć również osoby z różnym stopniem niepełnosprawności. Biegacze powyżej 16 roku życia będą mieli do pokonania 10 km ulicami miasta - będą dwie pętle, każda 5 km. Natomiast zawodnicy z ŚDS, DPS, WTZ i innych jednostek zajmujących się aktywizacją osób niepełnosprawnością będą rywalizować w klasyfikacji drużynowej na dystansie 2500 metrów.
6.            XXXVIII Łowicki Półmaraton Jesieni (22.09.2019) - w biegu w Łowiczu z roku na rok bierze udział coraz większa liczba osób z terenu całej Polski jak i zagranicy. Bieg prowadzi ulicami miasta o nawierzchni asfaltowej. Długość trasy: 21097,5 m. Trasa posiada atest PZLA.
7.            II Łódzka Piątka (06.10. 2019) – To bieg uliczny na dystansie 5 km odbywający się w samym centrum miasta. Jego niewątpliwym atutem jest start i meta usytułowana na najsłynniejszej ulicy w Łodzi: ul. Piotrkowskiej. To miejsce idealne z punktu widzenia nie tylko biegaczy ale także widzów dzięki lokalizacji jak i atutom wizualnym.
8.            23. Uliczny Bieg „Bełchatowska Piętnastka” (24.11.2019) - „Bełchatowska Piętnastka” zwieńcza cykl biegów. To właśnie w Bełchatowie poznajemy finalistów tej rywalizacji. „Bełchatowska Piętnastka” rozgrywana jest  w sześciu kategoriach wiekowych dla mężczyzn i dla kobiet. Długość trasy 15 km.
 
Ogólne zasady udziału w Cyklu:
•             trasy wszystkich biegów są atestowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki
•             pomiar czasu jest elektroniczny
•             w każdym z biegów prowadzona jest klasyfikacja w kategoriach wiekowych wśród mężczyzn i kobiet
•             uczestnikiem Cyklu 8 Biegów może zostać każda osoba, która ukończyła 16 rok życia, a w przypadku półmaratonu 18 rok życia
•             każdy zawodnik aby został sklasyfikowany w całym Cyklu musi wystartować przynajmniej w 5 biegach (w tym dwa biegi na dystansie dłuższym niż 10 km)
•             do klasyfikacji końcowej biegacza będzie branych pod uwagę pięć jego najlepszych wyników
 
(dk)

Polecane

Kolejne zabytki z dotacjami

Kolejne zabytki z dotacjami

13-09-2019

W piątek (13 września) marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber przekazał...

Czytaj więcej
Rewitalizacja linii kolejowej nr 16 na odcinku Zgierz – Ozorków

Rewitalizacja linii kolejowej nr 16 na odcinku Zgierz…

12-09-2019

Dzisiaj (12 września) na Dworcu Kolejowym Łódź – Widzew marszałek...

Czytaj więcej
Nominacje do Wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Nominacje do Wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

12-09-2019

W czwartek (12 września) rozpoczęła kolejną, czwartą już kadencję Łódzka...

Czytaj więcej
Finał konkursu „Młoda krew ratuje życie”

Finał konkursu „Młoda krew ratuje życie”

12-09-2019

W czwartek (12 września) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego podsumowano...

Czytaj więcej
Co dalej z ginekologią, położnictwem i neonatologią w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim?

Co dalej z ginekologią, położnictwem i neonatologią w…

11-09-2019

Liczę, że władze powiatu piotrkowskiego otrząsną się i zmobilizują dyrekcję...

Czytaj więcej
42. Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw

42. Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw

10-09-2019

Już w najbliższą sobotę i niedzielę można rezerwować czas na...

Czytaj więcej
Abyście nigdy nie zwątpili

Abyście nigdy nie zwątpili

09-09-2019

To tytuł wczorajszego (8 września) multimedialnego koncertu w Teatrze Wielkim...

Czytaj więcej
Mixer Regionalny 2019 – świętowaliśmy 100-lecie Województwa Łódzkiego!

Mixer Regionalny 2019 – świętowaliśmy 100-lecie Województwa Łódzkiego!

08-09-2019

Sieradz, Łęczyca i Rawa Mazowiecka, czyli trzy historyczne stolice regionu...

Czytaj więcej
Umowa na modernizację linii tramwajowej 41 do Pabianic podpisana

Umowa na modernizację linii tramwajowej 41 do Pabianic…

05-09-2019

W czwartek (5 września) w Pabianicach marszałek województwa łódzkiego Grzegorz...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl