Celebrujemy 20-lecie Polski w Unii Europejskiej

czwartek, 16 maja 2024

Piknik rodzinny w miejscowości Chlewo w gminie Goszczanów (powiat sieradzki) był kolejną okazją uczczenia tej ważnej rocznicy.

- Jakkolwiek byśmy oceniali obecność Polski w Unii Europejskiej, w rachunku ogólnym mamy z niej dużo korzyści. Wiele spaw udało się załatwić, podniósł się poziom życia mieszkańców. Środki wydane na inwestycje, na pomoc dla mieszkańców, dla przedsiębiorców to naprawdę ważny dorobek, który warto podkreślać - mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, który spotkał się z mieszkańcami miejscowości Chlewo. - Kolejna perspektywa finansowa Unii to kwota, którą nam udało się wywalczyć dla województwa w mijającej kadencji, rekordowe dwa miliardy siedemset milionów euro. To rzecz, która będzie budować moc naszego województwa.

Piknik był okazją do rodzinnej zabawy. Były atrakcje dla dzieci, między innymi zabawy z animatorami, oraz poczęstunek, ale był także okazją do zapoznania się z informacjami o aktualnych programach unijnych. W przygotowanym punkcie informacyjnym Funduszy Europejskich eksperci udzielali informacji o aktualnym harmonogramie naborów, doradzali, jak i kiedy ubiegać się o środki z Unii.

Dzięki wsparciu przekazanemu przez Urząd Marszałkowski z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  w 2021 roku mieszkańcy miejscowości Chlewo zagospodarowali na teren rekreacyjny plac przy siedzibie miejscowej OSP. Spotkanie było okazją do porozmawiania o ich pomysłach na to, w jaki sposób wykorzystać pieniądze z bieżącej perspektywy finansowej UE.

W piątek, 17 maja  podobny piknik odbędzie w Godzianowie w powiecie skierniewickim, w sobotę spotykamy się w gminie Piątek w powiecie łęczyckim, a w niedzielę w Rozprzy w powiecie piotrkowskim.