Budżet Obywatelski - więcej czasu na składanie wniosków

środa, 28 czerwca 2017
Na prośbę mieszkańców, zarząd województwa łódzkiego o dwa tygodnie przedłużył termin składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego WŁ. Oznacza to, że swoje pomysły mieszkańcy mogą zgłaszać do 14 lipca br. O tym oraz najczęściej zadawanych pytaniach w sprawie BOWŁ mówiła podczas dzisiejszego briefingu Jolanta Zięba-Gzik, członek zarządu WŁ.
 
- Mieszkańcy najczęściej pytają o listy poparcia, charakter ponadlokalny projektów i charakterystykę projektów inwestycyjnych. Ja gorąco zachęcam, by przy wszelkich wątpliwościach wnioskodawcy kontaktowali się z pracownikami Urzędu Marszałkowskiego. Lista osób udzielających informacji znajduje się na stronie budżetu www.bo.lodzkie.pl w zakładce „do pobrania”. Zależy nam, by jak najmniejsza liczba wniosków została odrzucona ze względów formalnych – powiedziała Jolanta Zięba-Gzik.
 
Przypominamy, że mieszkaniec może podpisać dowolną ilość list poparcia, ale tylko do zadań zgłaszanych do zamieszkiwanego przez niego subregionu. Sugerujemy zebranie większej niż 50 liczby podpisów na wypadek gdyby kilka osób podpisujących się na liście poparcia do zadania pochodziło z innego subregionu niż ten którego dotyczy zadanie.
 
Należy mieć na uwadze, że Budżet Obywatelski Samorządu Województwa Łódzkiego nie jest budżetem lokalnym. Nie mogą w nim być realizowane zadania leżące w kompetencjach gminy lub powiatów. Zgłoszone propozycje muszą dotyczyć zadań dla ogółu mieszkańców subregionu do którego są zgłaszane.
 
Niestety, nie ma możliwości, aby zadania inwestycyjne przeprowadzane były na mieniu gminy, powiatu, państwowym czy prywatnym. Mogą one być realizowane wyłącznie na majątku województwa. Wykaz nieruchomości samorządu województwa łódzkiego, wykaz dróg wojewódzkich będących w zarządzie województwa łódzkiego oraz inne przydatne informacje znajdą Państwo na wspomnianej stronie www.bo.lodzkie.pl w zakładce mapa oraz zakładce „do pobrania”.
 
W przypadku problemów z określeniem charakteru zadania np. w przypadku gdy pomysł łączy w sobie elementy sportowe i edukacyjne należy wskazać ten charakter, który przeważa (np. kosztowo) lub zaznaczyć inny należący do zadań województwa.
GS