Baterie NIE do kosza

czwartek, 13 listopada 2014
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego rozpoczął kampanię społeczną mającą uświadomić mieszkańcom regionu, jak wielkim zagrożeniem są odpady niebezpieczne, takie jak żarówki, baterie czy akumulatory. Chcemy zachęcać do ich segregacji i utylizacji.

W ramach akcji, przygotowane zostały spoty radiowe oraz telewizyjne, również w wersji bezdźwiękowej, przeznaczonej na ekrany w pociągach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Przewozów Regionalnych. Dodatkowo, akcja zostanie wsparta działaniami na Facebook’u Województwa Łódzkiego i stronie internetowej www.lodzkie.pl.
- W okresie jesienno-zimowym zwiększa się użycie baterii, żarówek, akumulatorów. Używane każdego dnia ułatwiają nam życie, ale są niebezpieczne dla środowiska – mówi Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.
Większość z nas wyrzuca baterie i żarówki do zwykłych koszy, nie pamiętając o trujących substancjach – niklu, ołowiu i innych stanowiących zagrożenie dla zdrowia. Niebezpieczne odpady powinny być segregowane i wyrzucane do specjalnie oznaczonych pojemników, które można spotkać w marketach, urzędach, a także szkołach i przedszkolach. 
Akcja ma podnieść świadomość mieszkańców regionu. A poprzez troskę o wspólne dobro, jakim jest środowisko naturalne, wzmacniać  tożsamość z Województwem Łódzkim.