500. Karta Rodzin

piątek, 31 stycznia 2014
Marszałek Witold Stępień spotkał się z rodziną zastępczą Marioli i Bogdana Dąbrowskich, której wręczył 500. Wojewódzką Kartę Rodzin Wielodzietnych. Małżonkowie opiekują się siedmioma dziewczynkami: Mileną, Ewą, Darią, Adrianną, Sandrą, Justyną i Agatą.
- Ulgi, które daje karta, to dla nas duża pomoc. Tym bardziej, że my nie lubimy siedzieć w domu. Chcemy jeździć, odwiedzać ciekawe miejsca w województwie, chodzić do teatru – mówiła pani Mariola.
Zdaniem marszałka Stępnia, celem wprowadzenia Karty jest promowanie rodziny - w tym rodziny wielodzietnej - oraz  zachęcanie do wspólnego spędzania czasu. Zaprosił więc usługodawców i przedsiębiorców, by i oni włączali się do projektu. – Już zgłosiła się firma, która zaoferowała zniżki dla rodzin wielodzietnych z województwa łódzkiego, m.in. na zakup i montaż zestawu kolektorów słonecznych, kotła CO czy pompy ciepła – opowiadał marszałek Stępień. – Zachęcamy kolejne firmy produkcyjne i usługowe!
Po spotkaniu Rodzina zwiedziła placówkę Samorządu Województwa Łódzkiego - Muzeum Pałac Herbsta.
W katalogu ulg oferowanych przez Kartę są instytucje kultury i edukacji, podlegające Samorządowi Województwa Łódzkiego. 50-procentowe zniżki oferują m.in. Teatr Wielki w Łodzi, Teatr im. Stefana Jaracza, Filharmonia Łódzka, Muzeum Sztuki, Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne, Wojewódzka Biblioteka Publiczna oraz Łódzki Dom Kultury.
Od 1 grudnia 2013 r. wydanych zostało 617 Wojewódzkich Kart Rodzin Wielodzietnych. W każdym tygodniu liczba ta zwiększa się o około sto sztuk. Wnioski napływają m.in. z powiatu łęczyckiego, bełchatowskiego, łódzkiego wschodniego, opoczyńskiego, pabianickiego, piotrkowskiego, poddębickiego, tomaszowskiego, zgierskiego oraz z Łodzi.
Wnioski o wydanie Wojewódzkiej Karty Rodzin Wielodzietnych przyjmowane są w siedzibie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, ul. Snycerska 8. Regulamin, wniosek, oświadczenie, procedury współpracy oraz Ramowy Wzór Porozumienia z Partnerem Programu znajdują się na stronie www.rcpslodz.pl. (jb, m, ds)