,,Nie lękajcie się”

poniedziałek, 9 maja 2022

W poniedziałek (9 maja) w Teatrze Wielkim w Łodzi odbył się wyjątkowy koncert charytatywny dedykowany dzieciom z niepełnosprawnościami oraz najmłodszym uchodźcom z Ukrainy. W wydarzeniu, które zostało zorganizowane przez Fundację ,,Integracja Jana Pawła II", uczestniczył Piotr Adamczyk, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego.

Mottem spotkania były słowa św. Jana Pawła II "Nie lękajcie się". Na scenie Teatru Wielkiego wystąpił zespół Kombi, Mariusz Ostrowski, Paweł Samokhin z zespołem i Jacek Malanowski.

W trakcie koncertu zbierano pieniądze na pomoc dzieciom z Ukrainy, a także na organizację koncertu integracyjno-charytatywnego z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie, które odbędzie się 4 czerwca w Atlas Arenie w Łodzi zostanie zorganizowane dla 5 tys. dzieci sprawnych inaczej, wywodzących się z najuboższych rodzin województwa łódzkiego oraz dzieci z Ukrainy.  Z przeprowadzonej licytacji pięciu torów uzyskano kwotę w wysokości 62 tys. zł. 

Fundacja organizuje koncerty charytatywne dwa razy do roku: w listopadzie oraz w maju. Podczas tych spotkań zbierane są pieniądze na koncerty integracyjno-charytatywne dla dzieci  z okazji Dnia Dziecka i Dnia św. Mikołaja. Ostatni koncert w Teatrze Wielkim miał miejsce 23 listopada 2021 r. po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Założycielem fundacji "Integracja JP II" jest ksiądz Piotr Turek.

Patronat honorowy nad dzisiejszym wydarzeniem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

bg

Zdjęcia: Piotr Wajman