Sportowy rok dobiegł końca

wtorek, 31 grudnia 2013
Na pożegnanie roku biegacze tradycyjnie ścigali się w łódzkim Arturówku. Na starcie Biegu Sylwestrowego na dystansie 10 km zameldowało się ponad 1200 zawodników. Niektórzy mieli już na sobie kreacje bądź przebrania sylwestrowe. Jednym z organizatorów zawodów był Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.
Niektórzy potraktowali bieg zabawowo, inni bardzo poważnie, ale każdy z uczestników musiał się do startu poważnie przygotować, bo dystans 10 km wymaga już odpowiedniej kondycji. W ostatnich zawodach 2013 roku nie miał sobie równych Tomasz Osmulski z Łodzi, który ukończył bieg z bardzo dobrym wynikiem 30 minut i 43 sekundy. Zawodnik Rudzkiego Klubu Sportowego szykuje się do halowych mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, po których chce wystartować w mistrzostwach świata. Kolejne miejsca zajęli: Maciej Nitka z Łodzi i Michał Olejnik z Pabianic.
Wśród kobiet wszystkie medale zgarnęły łodzianki: złoto - Monika Kaczmarek, srebro - Małgorzata Michalak-Mattar (obie reprezentują klub Szakale Bałut), a brąz - Elżbieta Styczyńska (RKS).
W biegu głównym wystartowali również reprezentanci Urzędu Marszałkowskiego. Dwunasty z bardzo dobrym czasem 40 min. i 35 sekund był Marcin Podgórski, w pierwszej połowie stawki znalazł się także Marcin Młynarczyk. Jak zawsze bardzo dobrze zaprezentowała się Jadwiga Wiktorek startująca w kategorii 60+.
Przed biegiem głównym rywalizowali młodzieżowcy na dystansie 2 km. Zorganizowany został również bieg VIP-ów, którzy mieli do pokonania blisko kilometr.