Zakończyły się Finały Wojewódzkiego Turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka Dziewcząt i Chłopców

piątek, 5 maja 2023

Drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego Zduny zdobyła I miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Mała Piłkarka Kadra Czeka Dziewcząt, który został rozegrany 20 kwietnia 2023 roku w Regnowie. Wzięło w nim udział osiem drużyn, podzielonych na dwie grupy. W zaciętym meczu finałowym UKS Zduny pokonał 3:2 utytułowany zespół Astoria Szczerców Junior. Dodatkowo najlepszą bramkarką turnieju została zawodniczka UKS Zduny Justyna Warzywoda. Najskuteczniejszą zawodniczką, z 19 zdobytymi bramkami została wybrana Lena Dyła z Astoria Szczerców Junior. Młode piłkarki UKS Zduny będą teraz reprezentowały nasze województwo w Finale Ogólnopolskim Małej Piłkarskiej Kadry Dziewcząt.

Z kolei 25 kwietnia 2023 roku w Opocznie odbył się Finał Wojewódzki Turnieju Mała Piłkarka Kadra Czeka Chłopców. Zwycięzcą została drużyna Szkoły Podstawowej w Dłutowie. W zawodach wzięło udział 12 zespołów. W finale ekipa Szkoły Podstawowej w Dłutowie pokonała 4:0 drużynę MGKS Skalnik Sulejów. Najskuteczniejszym zawodnikiem został wybrany Hubert Skawiński z MGKS Skalnik Sulejów, który zdobył w sumie 14 bramek. Najlepszymi interwencjami między słupkami popisał się Przemek Wroński z MKS Ceramika Opoczno. Drużyna Szkoły Podstawowej w Dłutowie będzie reprezentować Województwo Łódzkie w Finale Ogólnopolskim Małej Piłkarskiej Kadry Chłopców.

Zawody były współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego. Turnieje zorganizowało Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe.