Sukcesy studentów łódzkich uczelni na Akademickich Mistrzostwach Polski

piątek, 7 kwietnia 2023

Trwają rozgrywki w ramach Akademickich Mistrzostw Polski, największego cyklu imprez sportu akademickiego, w którym biorą udział studenci z całej Polski, w tym oczywiście także reprezentanci uczelni z województwa łódzkiego. Łódzcy studenci zdobyli pierwsze medale w tegorocznych AMP – na rozegranych w Pile zawodach w judo. Dawid Pietras z Uniwersytetu Łódzkiego został akademickim mistrzem Polski w judo w kategorii do 73 kg. Sięgnął także po złoto w klasyfikacji uniwersytetów. Konkurencja, w której startował była najliczniej obsadzona - o medale walczyło 48 zawodników. Student UŁ wygrał w Pile sześć walk. Dawid Pietras jest beneficjentem nowego programu kariery dwutorowej „Studia i sport w UŁ” i na co dzień trenuje judo w AZS Łódź. Nie był to jedyny sukces judoków Uniwersytetu Łódzkiego. Piąte miejsce w kategorii do 70 kg zajęła Magdalena Jarkowska, która wywalczyła również srebrny medal w klasyfikacji uniwersytetów. Reprezentant Uniwersytetu Medycznego Dmitrij Janczylik zdobył srebrny medal w kategorii do 90 kg. Wśród studentów Politechniki Łódzkiej najlepiej spisał się Mikołaj Wróbel, siódmy w kategorii powyżej 100 kg. Brązowy medal w kategorii do 81 kg w kategorii uczelni technicznych zdobył Ksawery Synak.

Przed łódzkimi studentami starty w kolejnych imprezach cyklu AMP - na kwiecień zaplanowano zawody między innymi w badmintonie, pływaniu i ergometrze wioślarskim, a także walkę o awans do finałowych turniejów w siatkówce, koszykówce, piłce ręcznej i unihokeju.

Samorząd Województwa Łódzkiego wspiera organizację akademickiej rywalizacji sportowej na poziomie wojewódzkim oraz udział reprezentantów środowiska akademickiego województwa łódzkiego w zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich w ramach zadania Sport Akademicki. Operatorem zadania jest Akademicki Związek Sportowy Organizacja Środowiskowa w Łodzi.