Sukcesy sportowców AZS Łódź

piątek, 23 grudnia 2022

Na początku grudnia reprezentacja Łodzi po raz dziesiąty wzięła udział w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Studentów Pierwszego Roku. Zawodnicy z Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i Politechniki Łódzkiej z sukcesami rywalizowali w Katowicach. Złoty medal zdobył student Uniwersytetu Łódzkiego Kuba Kwapiś, który triumfował w turnieju tenisa stołowego. Jego dobry wynik pozwolił AZS Łódź zająć trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej w tej dyscyplinie. Brązowy medal w zmaganiach na ergometrze wioślarskim w wadze lekkiej zawisł na szyi Macieja Kaczorowskiego z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Pięciokrotnie na podium stawali pływacy. Najszybsza na 50 m stylem klasycznym była Nikola Błażejewska (UMed Łódź), a trzecie miejsce zajęła Maja Mikołajczyk (PŁ). Nikola mogła się cieszyć także z brązowego medalu na 50 m stylem motylkowym. Srebrny medal na 50 m stylem dowolnym zdobył Patryk Stefański (PŁ), a na 50 m stylem motylkowym - Jan Kuls (UMed Łódź). Tuż za podium uplasowały się obie sztafety 4x50 m stylem dowolnym. Wiele emocji przyniosły rozgrywki koszykarzy. Po trzech zwycięstwach w grupie zespół Uniwersytetu Łódzkiego awansował z pierwszego miejsca do półfinału, a w nim okazał się lepszy od Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Dopiero w finale drużyna UŁ musiała uznać wyższość rywali, choć walka o zwycięstwo trwała do ostatniej sekundy. Ostatecznie koszykarze UŁ ulegli Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu 33:35 i sięgnęli tym samym po srebrne medale. Fazę grupową z powodzeniem przeszły siatkarki i siatkarze Uniwersytetu Łódzkiego. W półfinałach i meczach o trzecie miejsce przeciwnicy okazali się jednak lepsi i obie łódzkie drużyny zakończyły turnieje na czwartej pozycji. W klasyfikacji generalnej reprezentacja Łodzi została sklasyfikowana na siódmym miejscu. Triumfował AZS Warszawa przed AZS Kraków i AZS Gdańsk. Wyjazd studentów-sportowców na OFISPR, organizowany przez AZS Łódź, był współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego w ramach realizacji zadania Sport Akademicki.