Polacy królami „królowej sportu”

wtorek, 12 lipca 2016
Wielkim sukcesem reprezentacji Polski zakończyły się w Amsterdamie mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Polacy zdobyli 12 medali i po raz pierwszy w historii zwyciężyli w klasyfikacji medalowej. Duży udział mieli w nim sportowcy z naszego województwa.

Polacy pokazali swoją siłę w szczególności ostatniego dnia zawodów. Zdobyli wtedy aż 8 medali. Wśród nich biegacz Rudzkiego Klubu Sportowego Adam Kszczot, który na 800 metrów obronił tytuł mistrza Europy. Drugi w tej konkurencji był inny Polak – Marcin Lewandowski.

Medal do Aleksandrowa Łódzkiego przywiezie także Karol Hoffmann. Trójskoczek pobił swój rekord życiowy – 17,16 m – i zdobył srebrny medal, swój pierwszy na międzynarodowej imprezie mistrzowskiej.

Startowali także Robert Urbanek (MKS Aleksandrów) w rzucie dyskiem i Sylwester Bednarek (RKS Łódź) w skoku wzwyż. Ten pierwszy awansował do finału, w którym zajął dziewiąte miejsce. Bednarek natomiast zakończył rywalizację na 16. miejscu.

Kszczot i Urbanek już w najbliższy piątek wezmą udział w kolejnym mityngu Diamentowej Ligi w Monaco.

Medale Polski podczas mistrzostw Europy w Amsterdamie:
Złote: Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek (rzut młotem), Angelika Cichocka (1500 m), Adam Kszczot (800m), Piotr Małachowski (rzut dyskiem), Robert Sobera (skok o tyczce)
Srebrne: Joanna Linkiewicz (400 m przez płotki), Marcin Lewandowski (800 m), Michał Haratyk (pchnięcie kulą), Karol Hoffmann (trójskok), sztafeta 4x400 mężczyzn
Brązowe: Wojciech Nowicki (rzut młotem)