Mistrzostwa Polski Kadetów w rugby

poniedziałek, 20 lipca 2015
W Łodzi na stadionie KS Budowlanych Łódź przy ul. Górniczej 5 rozegrano w dniach 14 – 19.07.2015 r. Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w rugby. Do udziału w zawodach przystąpiło 6 drużyn, wyłonionych drogą eliminacji: Arka Gdynia, Budowlani Lublin, KS Budowlani Łódź, Lechia Gdańsk, Orkan Sochaczew, Sparta Jarocin.
            W finałowych pojedynkach, mających miejsce w minioną niedzielę, po zaciekłych walkach zwyciężyła drużyna Lechii Gdańsk pokonując rodzimy KS Budowalni Łódź wynikiem 6:0. Trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy Budowlanych Lublin w pojedynku ze Spartą Jarocin (35:7). Piąte i szóste miejsce zgodnie z wynikiem zajęły kluby: Orkan Sochaczew – Arka Gdynia (27:10).
            Po ogłoszeniu oficjalnych wyników wręczono puchary i medale dla najlepszych drużyn i zawodników oraz powołano graczy do tzw. szerokiej Kadry Młodzika, której pierwszym etapem spotkań szkoleniowych ma być Ełk.  W uroczystej ceremonii zamknięcia Mistrzostw udział wzięli przedstawiciele Polskiego Związku Rugby, władze Klubu, reprezentanci władz miasta i województwa oraz liczna rzesza kibiców.