KRZYSZTOF DOMAGAŁA I JEGO MŁODZI SIATKARZE MISTRZAMI POLSKI !!!

poniedziałek, 18 lipca 2016
Wielki sukces odnieśli siatkarze WIFAMY w najmłodszej kategorii wiekowej. Jako mistrzowie województwa reprezentowali Łódź i województwo w wielkim finale mini siatkówki KINDER+Sport.
Turniej odbył się w dniach 7-10.07.2016 w Częstochowie i zgromadził w każdej kategorii wiekowej po 48 zespołów. Trzydniowe zmagania podopiecznych Krzysztofa Domagały zakończyły się wielkim sukcesem i zdobyciem tytułu MISTRZA POLSKI w kategorii „dwójek”.
Droga do sukcesu nie była łatwa. W ciągu turnieju młodzi Łodzianie rozegrali aż 13 meczy i ani razu nie ulegli rywalom.
Najtrudniejsza faza turnieju zaczęła się podczas gry o awans do pierwszej czwórki. W tej rozgrywce siatkarze Wifamy pokonali LZS Bobowa, MOS Wola Warszawa i Metro Warszawa –każdy mecz niezwykle zacięty, każdy w stosunku 2:1.
W półfinale rywalem okazał się bardzo wymagający zespół KS Lechia Tomaszów. Po bardzo zaciętych końcówkach setów i tu lepsi okazali się Łodzianie wygrywając 2:0
W finałowej rozgrywce na Wifamę czekał IKS Atak Elbląg uznawany za faworyta turnieju. W ciągu sezonu przegrał tylko jeden mecz. W pierwszym secie toczyła się od początku zacięta walka punkt za punkt. Kiedy wydawało się że to Atak rozstrzygnie set na swoją korzyść trzy bardzo dobre akcje wygrali Łodzianie i to oni cieszyli się z wygrania pierwszego seta. Drugi set to huśtawka gry i emocji. Więcej spokoju i twardości zachowała WIFAMA i końcówka seta należała do młodych siatkarzy z ŁODZI.
Radość ze zwycięstwa nie miała końca- JESTEŚMY MISTRZAMI POLSKI!!!