Młodzi Ukraińcy zwiedzają Łódź

środa, 14 maja 2014
Departament Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego, we współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki i Umiejętności, zorganizował wizytę młodzieży z Kijowa, Odessy, Równego, Lwowa i Czerniowiec. Głównym celem wizyty młodych Ukraińców w Łódzkiem było zachęcenie ich do rozpoczęcia edukacji w Polsce.
 
Studenci kierunku turystyka z ukraińskich uniwersytetów mieli okazję poznać pracę Punktu Informacji Turystycznej na przykładzie zlokalizowanego na rynku łódzkiej Manufaktury oddziału prowadzonego przez Regionalną Organizację Turystyczną. Goście byli szczególnie zainteresowani sposobem finansowania tego typu instytucji, działaniami na rzecz  firm turystycznych i usługowych z regionu i innymi elementami prowadzonej działalności.
 
W siedzibie dyrekcji CH Manufaktura podczas prezentacji studenci marketingu poznali historię rewitalizacji dawnej Fabryki Wyrobów Bawełnianych Izraela Poznańskiego i funkcje, które zostały nadane powierzchni pofabrycznej po zamknięciu zakładu.
 
Na zakończenie goście odwiedzili, zlokalizowane w Lesie Łagiewnickim, Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym. Pracownicy Departamentu Sportu, Turystyki i Kultury Fizycznej nie tylko przybliżyli szczegóły projektu Województwa Łódzkiego, ale również zaprezentowali przykładowe stanowisko obsługi turysty i przygotowaną dla jeźdźców infrastrukturę szlaku.
(br)