logo

Menu

System Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym

Urząd decyzją Marszałka Województwa Łódzkiego wdrożył System Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym (SPZK), który następnie został certyfikowany przez niezależnych audytorów z Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji. Podstawowym celem systemu jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia zagrożeń korupcyjnych poprzez stworzenie rozwiązań eliminujących lub w znacznym stopniu ograniczających możliwość wystąpienia takich zagrożeń. Wdrożenie systemu pomaga, poprzez zastosowanie unikalnej analizy ryzyka, w znalezieniu miejsc w organizacji, w których mogą wystąpić zagrożenia. W 2015 r. odstąpiono od certyfikacji systemu przeciwdziałania zagrożeniom korupcyjnym. System jest nadal utrzymywany i doskonalony z zgodnie z wymaganiami Standardu System Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym- wydanie 3.
 
Wszelkie informacje na temat działań o charakterze korupcyjnym dotyczące pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego można zgłosić:
  1. pocztą na adres urzędu,
  2. w biurze podawczym urzędu,
  3. na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zgłoszenie powinno zawierać następujące informacje:
  1. dane personalne osoby zgłaszającej,
  2. dane kontaktowe (tel., e -mail lub adres korespondencyjny),
  3. dane personalne osoby, której dotyczy zgłoszenie,
  4. opis wystąpienia incydentu o charakterze korupcyjnym.
 
Przesyłka ze zgłoszeniem wystąpienia incydentu o charakterze korupcyjnym powinna zawierać dopisek: „Zespół ds. Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym”.
 
 

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl