logo

Menu

Łódzkie dla aktywnych seniorów

W 22 miejscowościach w regionie łódzkim seniorzy będą mogli wziąć udział w zajęciach rekreacyjno-sportowych. O projekcie poinformowali: Witold Stępień – marszałek województwa łódzkiego i przedstawiciele Łódzkiej Federacji Sportu podczas pierwszego z cyklu spotkań w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego w Łodzi. Na pierwsze zajęcia stawiło się blisko sto osób w wieku ponad 60 lat.
 
- To wspaniałe, jak wielu seniorów z naszego województwa ma siłę i chęć do aktywnego spędzania czasu. Mam nadzieję, że ten program otworzy im drogę do samorealizacji i będzie wzorem dla kolejnych tego typu inicjatyw – oświadczył Witold Stępień. Marszałek wręczył też honorową statuetkę Alinie Łęckiej, prezes Zgierskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przy którym działa olimpijska sekcja pływacka seniorów.
 
„Łódzkie dla Aktywnych Seniorów”to pilotażowy projekt Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, na który przeznaczonych zostało w budżecie województwa 200 tys. zł. Do kwietnia 2018 r. trwać będą zajęcia rekreacyjno-sportowekierowane do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia oraz wykłady z udziałem specjalistów medycyny i sportu.
W projekcie uczestniczą 22 grupy z: Dłutowa, Domaniewic, Drzewicy, Konopnicy, Krośniewic, Kutna, Lgoty Wielkiej, Łodzi, Osjakowa, Rawy Mazowieckiej oraz gmin: Rokiciny, Sulejów, Szczerców, Uniejów, Zelów i Zgierz.
Informacje na temat projektu oraz o działaniach skierowanych do seniorów można znaleźć na stronie: seniorzy.uml.lodz.pllub w jednym z Dzielnicowych Centrów Aktywnego Seniora:
Bałuty - Bałucki Ośrodek Kultury „RONDO” (ul. B. Limanowskiego 166)
Górna - Ośrodek Kultury "Górna" (ul. Siedlecka 1)
Polesie - Ośrodek Kultury "Karolew" (ul. Bratysławska 6a)
Widzew - Dom Kultury "502" (ul. Gorkiego 16)

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl