Menu

OGŁOSZENIE SEKRETARZA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W SPRAWIE OBSŁUGI INTERESANTÓW

Łódzkie firmy są uczciwe w biznesie!

Szanowni Państwo,
 

Dobiegła końca kolejna edycja programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” – programu, który od 1998 roku wzmacnia wizerunek polskich przedsiębiorstw oraz pomaga zdobyć zaufanie klientów, partnerów biznesowych i społeczności lokalnej. W tegorocznej edycji o ten prestiżowy certyfikat ubiegało się niemal 300 firm z całej Polski. Kapituła Programu potwierdziła rzetelność i wiarygodność 280 z nich, przyznając
im jednocześnie tytuł i certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2018. Aż 22 firmy z województwa łódzkiego zdobyły ten prestiżowy tytuł. Certyfikaty oraz Nagrody wręczone zostały podczas Wielkiej Gali Finałowej 16 listopada w hali Expo XXI w obecności nie tylko uczestników, partnerów i organizatorów Programu, ale też przedstawicieli władz państwowych, samorządowych oraz mediów.

Nagrody dla najlepszych

Województwo łódzkie jest jednym z województw, z największą liczbą laureatów programu – firm, które swój biznes prowadzą uczciwie i dbają o najbliższe otoczenie. Łódzkie przedsiębiorstwa w tegorocznej edycji programu sięgnęły po najwyższe wyróżnienia. Statuetkę „Przedsiębiorstwo Fair Play”, która trafia jedynie do 15 firm, które szczególnie wyróżniły się na tle wszystkich Laureatów XXI edycji programu otrzymała firma z województwa łódzkiego MILKPOL S.A. z Czarnocina.
Z kolei wyjątkową działalność na rzecz środowiska naturalnego nagradzano Wyróżnieniem Ekologicznym. Tę zieloną statuetkę otrzymały 4 przedsiębiorstwa, w tym jedno z województwa łódzkiego - WŁODAN Andrzej Włodarczyk Spółka Jawna z Porszewic.
Na scenie głównej nagrody odebrały również firmy uczestniczące w programie nieprzerwanie od 15 lat. Wśród nich była firma z województwa łódzkiego OCMER Sp. z o.o. z Łodzi. Z kolei przedsiębiorstwa ICA Polska Sp. z o.o. z Piotrkowa Trybunalskiego oraz Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Zgierzu Sp. z o.o. zostały uhonorowane Platynową Statuetką, która przyznawana jest za nieprzerwane uzyskanie tytułu i certyfikatu „Przedsiębiorstwo Fair Play” przez 10 lat.
Więcej informacji o Laureatach i programie przeczytać można na stronie  www.przedsiebiorstwo.fairplay.pl. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”, która rozpocznie się już w styczniu 2019 roku.
Społeczna odpowiedzialność biznesu w stuleciu niepodległości Polski
 
Podczas Gali zgromadzonym gościom zaprezentowana została także publikacja powstała w ramach projektu związanego z obchodami stulecia niepodległości Polski pn. „Społeczna odpowiedzialność biznesu w stuleciu niepodległości Polski. Wkład etycznych przedsiębiorstw w umacnianie polskiej suwerenności gospodarczej”. Publikacja poświęcona została przedsiębiorcom, których zaangażowanie społeczne przyczyniło się do odbudowy państwowości Polski na przestrzeni ostatnich 100 lat. Opisano w niej przykłady kierowania się w prowadzonej działalności takimi wartościami, jak wolność, solidarność - wartościami wpisanymi w polską tradycję państwową i narodową. Znaczną część publikacji poświęcono Laureatom Programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Publikację można bezpłatnie pobrać ze strony internetowej: http://iped.pl/pliki/publikacje/Publikacja-SOB-Niepodlegla.pdf
Przedsiębiorcy mogą wykorzystać tę publikację jako inspirację do podejmowania działań z zakresu SOB. Natomiast społeczeństwo, dzięki publikacji, będzie miało okazję poszerzyć wiedzę na temat realizowanych przez przedsiębiorstwa działań oraz faktycznej roli przedsiębiorców w tworzeniu wolnej gospodarki, a co za tym idzie - niepodległości i niezależności gospodarczej naszego kraju.
Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl