Chiny: pozostałe regiony

23-24 listopada 2015 – udział Marszałka Województwa Łódzkiego w Forum Handlowo-Ekonomicznym w Szanghaju oraz w Forum Ekonomicznym towarzyszącym "Szczytowi Szefów Rządów Państw Europy Środkowo-Wschodniej 16+1" w Suzhou.
 
9-11 listopada 2015 – przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego wzięli udział w China Investment Forum organizowanym w Pradze. Forum gromadzi przedstawicieli chińskich prowincji oraz 16 krajów Europy Środkowej i Wschodniej. W czasie jego trwania Marszałek Witold Stępień wziął także udział w posiedzeniu Stowarzyszenia Gubernatorów Chińskich Prowincji oraz Przewodniczących Regionów Europy Środkowej i Wschodniej.

28-29 czerwca 2015 – III Forum Regionów Polska-Chiny w Uniejowie i Łodzi. Forum dla przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, biznesu, uczelni wyższych i jednostek badawczych. Uczestniczyło w nim ponad pół tysiąca gości, w tym ponad 200 osób z Chin. Wydarzenie, w którym udział wziął m.in. minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna, otworzyli główni organizatorzy: marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień i prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Podczas Forum podpisanych zostało pięć porozumień o współpracy. Wyjątkowy charakter miała umowa pomiędzy Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego a prowincją Henan. To pierwsza tego typu umowa w naszym kraju, w którym stronami są ministerstwo i prowincja chińska. Inne porozumienia zawierali: miasta Łódź i Chengdu, które łączy regularnie kursujący pociąg towarowy; Koluszki i Dujiangyan; Politechnika Częstochowska i Uniwersytet Jianzhu w Shenyang; oraz Centrum Studiów Polska-Azja i Szanghajski Uniwersytet Handlu Zagranicznego i Ekonomii.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli firm, które są zaangażowaniew handel z państwem środka. Część z nich prowadzili goście z Chin.Tematami rozmów były m.in. różnice pomiędzy mechanizmami działania władz lokalnych w Polsce i w Chinach, rola regionów przy tworzeniu Nowego Jedwabnego Szlaku, a także zarządzanie miastem i turystyką. Przez cały czas trwały również spotkania biznesowe ze specjalnie zorganizowanym „biznes mikserem”. Marszałek Witold Stępień podjął na rozmowach m.in. Olgierda Dziekońskiego, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, ambasadorów obu krajów: Tadeusza Chomickiego i Xu Jiana oraz Dominikę Kulczyk, Prezes Polsko Chińskiej Rady Biznesu.
 
18 czerwca 2015 – wizyta delegacji chińskiej z Liaoning, spotkanie z Pawłem Bejdą, Członkiem Zarządu Województwa Łódzkiego, wizyta w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
 
4-6 czerwca 2015 – misja gospodarczą grupy chińskich przedsiębiorców do Łodzi. Organizatorzy: Województwo Łódzkie, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Eropean Union Project Innovation Center.
 
17-21 maja 2015 – Posiedzenie Stowarzyszenia Burmistrzów Prowincji Chińskiej Republiki Ludowej oraz Przedstawicieli Regionów Europy Środkowej i Wschodniej (wydarzenie towarzyszące Międzynarodowemu Forum Gospodarki i Biznesu), w mieście Langfang, Prowincja Hebei.
 
26 września 2014 – III Stała Ogólnopolska Konferencja Współpracy Międzynarodowej Samorządów pt. „Doświadczenia, perspektywy, wyzwania współpracy polskich samorządów z chińskimi władzami lokalnymi”. Wydarzenie, dofinansowane ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych, skierowane było głównie do środowisk samorządowych, biznesowych oraz akademickich, i miało na celu przedstawienie uwarunkowań współpracy Chińczykami oraz możliwych kierunków jej rozwoju. Z okazji konferencji wydany został „Przewodnik po współpracy z chińskimi władzami lokalnymi”. Wydarzenie przyciągnęło gości z zagranicy i było szeroko relacjonowane w chińskich mediach.

12-17 czerwca 2014 – reprezentanci firm: Ichem, Danzap, Sam-Rol, Wiatrowy Sad, Farma M. Zarzycki K. Zarzycka, Zawisza Czarny, Projekt Solartechnik Polska wzięłi udział w misji gospodarczej Województwa Łódzkiego do Chengdu (Chiny Zachodnie, Prowincja Syczuan).
Podczas wydarzenia organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przy wsparciu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego przedsiębiorcy odbyli szereg spotkań z chińskimi partnerami. Uczestniczyli w seminariach gospodarczych zorganizowanych przez Regionalne Biuro Województwa Łódzkiego i Miasta Łodzi w Chengdu oraz Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w Pekinie. W Chengdu z firmami spotkał się także prezes spółki Hatrans, polskiego operatora towarowego połączenia kolejowego Łódź – Chengdu.
Misji gospodarczej przedsiębiorców towarzyszyła delegacja oficjalna złożona z członka zarządu Województwa Łódzkiego, Marcina Bugajskiego oraz Marka Cieślaka, wiceprezydenta Łodzi. Podczas pobytu w Chengdu przedstawiciele regionu spotkali się z przedstawicielami władz miasta Chengdu i prowincji Syczuan oraz kilku najważniejszych instytucji działających na rzecz rozwoju wzajemnej wymiany handlowej między Polską i Chinami i zwiększenia poziomu polskiego importu. Misję gospodarczą wsparł Ambasador Polski w Pekinie, Pan Tadeusz Chomicki.
Misja gospodarcza do Chin jest częścią projektu „Rozwój i promocja przedsiębiorczości Województwa Łódzkiego poprzez organizację misji gospodarczych w kierunkach wskazanych w Kompleksowej Strategii Rozwoju Współpracy Zagranicznej” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu samorządu Województwa Łódzkiego. 

26 maja 2014 – do Łodzi, na zaproszenie „Ptak” S.A, przyjechała chińska firma Shang Di Group. Delegacji przewodniczył Pan Lam Chun, prezes zarządu spółki. Z firmą PTAK S.A. Grupa współpracuje na bazie porozumienia podpisanego w lutym 2014 r. Współpraca między „Ptak” S.A. i Sheng Di Group, przy wsparciu partnerów samorządowych, ma się koncentrować na intensyfikacji obustronnej wymiany handlowej. Priorytetem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego jest zwiększenie wartości importu do Chin. Naprzeciw temu działaniu wychodzi Sheng Di Group, która w nowo budowanym centrum handlowym w Kantonie ma udostępnić firmom z regionu oraz całego kraju powierzchnie wystawienniczo handlowe. Powierzchnie te będą dostępne dla reprezentantów różnych sektorów, zainteresowanych wejściem na rynek chiński.  We współpracy z  „Ptak” S.A. Grupa ma otworzyć w Łodzi swoje przedstawicielstwo, umożliwiając tym samym kontakty handlowe między firmami z obu krajów. 
 
14 lutego 2014 – w sali obrad Sejmiku Województwa Łódzkiego odbyło się seminarium „Jak to się robi w Chinach”. Było ono skierowane do przedsiębiorców z województwa łódzkiego, zainteresowanych wejściem ze swoimi towarami na rynek chiński. Na spotkanie przyszło kilkudziesięciu przedstawicieli firm z regionu. Celem było zaprezentowanie możliwości rozwoju, praktycznych aspektów zarządzania na tamtejszym rynku, jego charakterystyka, otoczenie okołobiznesowe, strategie marketingowe, jak również najczęstsze problemy, na które napotykają polscy przedsiębiorcy obecni w Chinach.
 
26 kwietnia 2012 – w Warszawie, z okazji wizyty premiera rządu Chińskiej Republiki Ludowej, odbyło się Forum Inwestycyjne Polska – Europa Środkowa – Chiny, w którym uczestniczyli: Witold Stępień – Marszałek Województwa Łódzkiego, Barbara Woźniak – Dyrektor Departamentu Promocji i Współpracy Zagranicznej oraz Janusz Baranowski – Dyrektor Departamentu ds. Przedsiębiorczości,
 
3-10 marca 2012 – misja gospodarcza Województwa Łódzkiego do Chin (Hongkong, Shenzhen i Kanton). W misji uczestniczył Witold Stępień – Marszałek Województwa Łódzkiego, przedstawiciele Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Agencji Rozwoju Przemysłu oraz przedsiębiorcy z regionu.
 
17-22 grudnia 2011 – Forum Inwestycyjne w Szanghaju oraz Forum Ekonomiczne w Pekinie. Udział Doroty Ryl – Wicemarszałek Województwa Łódzkiego w Forum Inwestycyjnym w Szanghaju oraz Forum Ekonomicznym w Pekinie;  w wyjeździe brali również udział Prezes ŁARR oraz przedsiębiorcy z regionu łódzkiego.