Festiwal Ogrodniczy "Województwo Łódzkie Ogrodem Polski"

piątek, 12 maja 2023

 

24 czerwca 2023 r. wśród przyrodniczych perełek barokowego ogrodu okalającego Pałac Radziwiłłów w Nieborowie, Województwo Łódzkie zorganizuje Festiwal Ogrodniczy.

Wydarzenie odbędzie się w ramach zapoczątkowanego przez Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera w 2022 r. projektu pn. „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski”.

W trakcie Festiwalu zaplanowano kiermasz ogrodniczy, na którym będzie można nabyć sadzonki roślin oraz artykuły ogrodnicze i florystyczne wprost od wystawców z terenu naszego województwa. Zapraszamy przedstawicieli branży ogrodniczej z województwa łódzkiego do zaprezentowania się podczas kiermaszu. Formularz zgłoszeniowy znajduje się poniżej, a na zgłoszenia czekamy do 15 czerwca.

Wśród wielu atrakcji Festiwalu, na szczególną uwagę zasługuje konferencja popularnonaukowa
i część edukacyjna wzbogacona o emisję filmów przyrodniczych, przygotowanych przez Wytwórnię Filmów Oświatowych w Łodzi.

Aby z nostalgią powspominać czasy błogiego dzieciństwa, a najmłodszemu pokoleniu pokazać w co kiedyś bawili się ich rodzice i dziadkowie, organizatorzy zaplanowali strefę gier i zabaw dawnych. Tradycyjna gra w klasy czy podchody wspólnie z dziećmi lub wnukami, to gwarancja niezapomnianych wrażeń i wspaniały sposób na zacieśnienie rodzinnych więzi.

Koneserzy smaku będą mieli możliwość udziału w pokazach kulinarnych wraz z degustacjami potraw na bazie owoców i warzyw. Dla miłośników roślinnych kompozycji, przygotowano warsztaty
z zakładania ogrodu w szkle i tworzenia owocowo-warzywnych bukietów.

Wychodząc naprzeciw pasjonatom malarstwa, jednocześnie pragnąc uhonorować urodzonego
w podłowickiej wsi Józefa Chełmońskiego, zorganizowany zostanie plener malarski poświęcony temu wybitnemu twórcy malarstwa realistycznego.

W trakcie wydarzenia zaplanowano również podsumowanie i przyznanie nagród w konkursie na projekt ogrodu „Zielona Architektura”. W konkursie oceniano zastosowanie niekonwencjonalnych rozwiązań łączących walory zabytkowe z otaczającą naturą.

Festiwal zwieńczony zostanie koncertem plenerowym - Preludium 24. Edycji Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Formularz zgłoszeniowy

Podpisany formularz należy przesłać w terminie do 15 czerwca na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W przypadku pytań prosimy o kontakt: 42 663 33 61, 42 663 34 94, 42 663 35 62