XXI Regaty o Błękitną Wstęgę Zalewu Jeziorsko miały miejsce w dniach 11-12 lipca 2015 roku

środa, 22 lipca 2015
Regaty odbyły się już po raz 21. Impreza po raz drugi została zorganizowana na terenie portu jachtowego Jeziorsko w Ostrowie Warckim. Start i meta biegów znajdowały się w marinie portowej, a koncerty i występ kabaretowy - na scenie rozstawionej obok zbiornika Jeziorsko. W części muzycznej wystąpili: Klaudia Pawlak, lokalna wykonawczyni muzyki disco dance, zespół „Classic” (to w sobotę) oraz kabaret „Smile” (w niedzielę).
Przez całą sobotę i niedzielę na zbiorniku ścigały się żaglówki. W klasie T-1 jako pierwszy ma metę przypłynął Gerard Błaszczyk na łodzi „Pyxis”. W klasie T-2 zwyciężył Maurycy Piniarski na „My Way”. Kategorię Open wygrał Jakub Kozanko na „Avalanche”, w Omedze triumfował Marek Wójcik na „Omedze Niebieskiej”. W klasie Katamaran do zawodów stanął tylko jeden uczestnik - Kacper Pawełczyk na „Czerwonym Huraganie”, więc siłą rzeczy został zwycięzcą.
Biegi te były zorganizowane w sobotę. W niedzielę odbył się ostatni, najważniejszy wyścig o Błękitną Wstęgę. Wygrał go Andrzej Brzozowski na „Legendzie”. Nagrody zwycięzcom wręczył Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.
W niedzielę, już po ostatnim biegu, Jeziorsko było areną pokazu ratownictwa wodnego w wykonaniu strażaków z OSP Proboszczowice.
Regaty zorganizował Klub Turystyki Wodnej „WARTA” przy współudziale Urzędu Gminy i Miasta Warta.