WOJEWÓDZKI SPŁYW RZEKĄ BZURĄ Z ALEKSANDREM DOBĄ

poniedziałek, 24 sierpnia 2020

WOJEWÓDZKI SPŁYW RZEKĄ BZURĄ Z ALEKSANDREM DOBĄ

  • 5 września 2020 r.
  • Spływ odbędzie się na odcinku Strugienice – Łowicz
  • Czas trwania spływu: 2,5 h

Spływ promować będzie województwo łódzkie i turystykę aktywną na jego szlakach kajakowych.  Stanowi także rozpoczęcie cyklu corocznych spływów w naszym regionie.

Aleksander Doba - polski podróżnik, ikona kajakarstwa, człowiek legenda. Jako pierwszy w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej) wyłącznie dzięki sile mięśni. Opłynął również kajakiem Morze Bałtyckie i Bajkał, a także jako pierwszy opłynął całe polskie wybrzeże z Polic do Elbląga oraz Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia. Dwukrotny złoty, srebrny i brązowy medalista Otwartych Akademickich Mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim. Dzięki internetowemu głosowaniu na stronie internetowej „National Geographic” zdobył tytuł „Podróżnika Roku 2015”.

Malowniczo meandrująca Bzura jest jedną z najważniejszych polskich rzek, zarówno pod względem krajobrazowym, jak i przyrodniczym. Nazywana dziką Bzurą - przyciąga przede wszystkim kajakarzy -zarówno tych doświadczonych, jak i „raczkujących” w tej dziedzinie. Jest typową rzeką nizinną o raczej łagodnym nurcie, nie jest jednak pozbawiona jazów i progów, a na niektórych odcinkach czekają przenoski czy szybszy nurt wymagający większej ostrożności i uwagi. Bogata fauna i malownicze widoki urzekną niejednego turystę.

W trakcie wydarzenia A. Doba wygłosi prelekcję nt. zasad dotyczących bezpiecznego kajakarstwa urozmaiconą własnymi doświadczeniami z podróży, będzie rozdawał autografy, można też będzie zrobić wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Rejestracja na platformie elodzkie.pl

LINK DO REJESTRACJI

  • Początek rejestracji 24 sierpnia godzina 10.00
  • Zakończenie rejestracji 3 września godzina 14.00

Agenda:

  • 10:00 – rozpoczęcie wydarzenia na plaży w Łowiczu – powitanie przez Marszałka Województwa Łódzkiego, przedstawienie A. Doby
  • 10:20 – przejazd autokarem do Strugienic na miejsce rozpoczęcia spływu
  • 10:45 – rozpoczęcie spływu
  • 13:30 – zakończenie spływu na plaży w Łowiczu. Prelekcja A. Doby. Autografy, zdjęcia.

ZAPRASZAMY!