facebook
Menu

Oferty turystyczne ŁKA

Oferty turystyczne ŁKA
Łódzka Kolej Aglomeracyjna wraz z partnerami: Koleją Wąskotorową Rogów-Rawa-Biała oraz Arboretum w Rogowie przygotowali wyjątkową ofertę turystyczną. Pociąg ŁKA Sprinter relacji Łódź Fabryczna-Warszawa Wschodnia zatrzymują się w Rogowie. Chętni do zwiedzania pasażerowie ŁKA otrzymują zniżki na bilety wstępu do rogowskich atrakcji. W Rogowie zatrzymują się wszystkie pociągi ŁKA Sprinter, zarówno te kursujące z Łodzi do Warszawy, jak i odwrotnie. Czas przejazdu z Łodzi do Rogowa to 23 minuty, natomiast z Warszawy do Rogowa – 58 minut. Pasażerowie posiadający ważny bilet na przejazd pociągami ŁKA do Rogowa mogą skorzystać ze specjalnych ofert Kolei Wąskotorowej Rogów-Rawa-Biała (KWRRB). Podróżujący, którzy zdecydują się na przyjazd do Rogowa pociągami ŁKA mogą skorzystać z promocyjnych cen biletów na przejazd koleją wąskotorową. Bilety wąskotorowe w promocyjnej cenie można nabyć nie tylko w kasie biletowej KWRRB i na pokładzie wąskotorowych pociągów, ale także w kasach ŁKA na stacji Łódź Fabryczna. Z uwagi na historyczny charakter KWRRB, bilety są w formie oryginalnych biletów kartonikowych, które kiedyś były w powszechnym użyciu.
Więcej szczegółów dotyczących rozkładu jazdy i bieżących przedsięwzięć KWRRB na stronie www.kolejrogowska.pl.
Łódzka Kolej Aglomeracyjna rozpoczyna także współpracę z Polskim Stowarzyszeniem Miłośników Kolei, właścicielem Parowozowni Skierniewice. W ramach dni otwartych Parowozownia zaprasza na bezpłatne zwiedzanie obiektu. Pasażerowie ŁKA będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty biletowej i znacznie taniej zapłacić za dojazd. Pierwszy dzień otwarty już 20 maja w ramach Nocy Muzeów. Pasażerowie, którzy udadzą się do Skierniewic pociągiem ŁKA będą mogli na podstawie biletu TAM odbyć również podróż powrotną, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. Wystarczy, że w Parowozowni otrzymają stempel na bilecie. Oferta jest ważna w Dniach Otwartych Parowozowni Skierniewice.
20 maja Dzień otwarty w Parowozowni, w ramach Nocy Muzeów, rozpocznie się o godzinie 20:00. Z Łodzi do Skierniewic można udać się pociągiem ŁKA Sprinter „Syrena” (odjazd o godz. 17:08 z Dworca Łódź Fabryczna, powrót o godz. 22:00).
ŁKA zaprasza też na swoje Zaplecze Techniczne w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2017. Wszyscy chętni (w limicie miejsc) mogą w najbliższą sobotę 20 maja zwiedzić Zaplecze Techniczne ŁKA. Początek imprezy o godz. 10:00 na dworcu Łódź Widzew.
Szczegóły zapisów na stronach akcji, treści poniżej stanowią linki do odpowiednich stron internetowych:
https://dniotwarte.eu/beneficjent/691/poznaj-zaplecze-techniczne-lodzkiej-kolei
http://seniorzy.uml.lodz.pl/

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl