Jeszcze więcej pieniędzy na szkolny sport

środa, 30 sierpnia 2023

450 tys. zł, czyli o 50 tysięcy złotych więcej niż w poprzedniej edycji, samorząd województwa łódzkiego przekaże w nadchodzącym roku szkolnym, na realizację zadania „Sport Szkolny”. Pieniądze pozwolą na organizację międzyszkolnych zawodów sportowych oraz szkoleń m.in. dla instruktorów i animatorów takiej aktywności w szkołach.

Igrzyska sportowe, licealiady, zawody i konkursy sportowe zarówno dla szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych na dobre wpisały się w kalendarz wydarzeń szkolnych w całym regionie. Dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa nie zabraknie ich również w roku szkolnym 2023/24. Organizatorem imprez będzie Łódzki Szkolny Związek Sportowy, który wygrał doroczny konkurs na to zadanie, którego celem jest zwiększenie aktywności dzieci i młodzieży.

- Sport uczy systematyczności, zasad fair play, współpracy. Ruch i aktywność przekładają się na pewność siebie, pomagają w nauce. Jednak we współczesnym świecie dzieci i nastolatków, takie zajęcia mają sporą konkurencję w postaci telefonów czy gier komputerowych, dlatego chcemy, żeby młodzież miała jak najwięcej okazji do aktywności i rozwoju fizycznego – podkreśla Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

W nadchodzącym roku szkolnym we wszystkich formach zawodów weźmie udział ok. 30 tys. uczestników – dzieci i młodzieży szkół różnych typów z całego województwa. Będą to rozgrywki gminne, powiatowe, aż do finałów ogólnopolskich i reprezentowania Łódzkiego w imprezach o charakterze międzynarodowym.

Konkurs „Sport Szkolny” to także szkolenia dla instruktorów, nauczycieli, animatorów sportu oraz sędziów. W poprzedniej edycji programu odbyło się ponad 20 imprez sportowych m.in. sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców w Sieradzu, czwórbój lekkoatletyczny w Zduńskiej Woli czy rozgrywki szachowe w Wieluniu.

 

kw

fot. ŁSZS