Przejdź do treści Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki

Biznes z Łódzkiego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

wtorek, 21 października 2025

Rozpoczęła się misja gospodarcza, podczas której przedsiębiorcy z branży spożywczej z naszego regionu biorą udział w targach Abu Dhabi International Food Exhibition.

misja_2.jpg

Dziś uczestnicy misji – wraz z oficjalną delegacją Województwa Łódzkiego – odwiedzili strefę ekonomiczną KEZAD, wspierającą m.in. producentów żywności w rozwoju działalności na terenie Abu Dhabi. Po prezentacji o funkcjonowaniu strefy, każda z firm miała okazję przedstawić swoją ofertę, porozmawiać z przedstawicielami KEZAD i nawiązać pierwsze kontakty biznesowe.

misja.jpg

W dalszej części dnia przedsiębiorcy wzięli udział w spotkaniu przygotowującym do udziału w targach  o specyfice rynku Zjednoczonych Emiratów Arabskich opowiadał Maciej Białko, szef Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Dubaju.

Misja do Abu Dhabi odbywa się w ramach projektu „Kierunek Azja - umiędzynarodowienie działalności przedsiębiorstw z województwa łódzkiego poprzez udział w wydarzeniach targowych i ekspansję na rynki europejskie” współfinansowanego z programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021–2027, wspierającego  współpracę z firmami z województwa łódzkiego. Wystawcom towarzyszy : Artur Bagieński - Członek Zarządu Województwa Łódzkiego, Magdalena Spólnicka - Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego oraz radni: Beata Ozga-Flejszer  i Edward Kiedos.

al, foto UMWŁ