Bezpieczniej dla pieszych w województwie łódzkim -nowe, doświetlone przejścia i oznakowanie w Bychlewie i Pabianicach
czwartek, 4 września 2025Z budżetu województwa łódzkiego przeznaczono 161 tys zł. na kolejne inwestycje podnoszące bezpieczeństwo pieszych. Roboty zakończono w Bychlewie, przy drodze wojewódzkiej nr 485 oraz w Pabianicach w rejonie skrzyżowania ul. Łaskiej i 15 Pułku Piechoty „Wilków” - przy drodze nr 482.

W Bychlewie powstało nowe przejście dla pieszych z nowoczesnym systemem bezpieczeństwa. Zastosowano zsynchronizowane oznakowanie poziome i pionowe z aktywnym doświetleniem.

Pulsujące światła ostrzegawcze uruchamiają się automatycznie, gdy pieszy zbliża się do przejścia, generując sygnał ostrzegawczy dla kierowców przez cały czas, gdy pieszy przebywa na jezdni. Dodatkowo wykonano utwardzone dojścia, nowe oznakowanie pionowe i poziome w odległości 100 metrów od przejścia, a stare, niewystarczająco bezpieczne przejście zostało zlikwidowane.

W Pabianicach natomiast zmodernizowano istniejące przejście, montując nowe doświetlenie i oznakowanie.
Agnieszka Lubiatowska, Foto: Sebastian Sołtyszewski
