"Orlik" w Wiączyniu Dolnym

czwartek, 28 listopada 2013

„Orlik” w Wiączyniu Dolnym

Nowoczesny kompleks sportowy wybudowany w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012” uroczyście otwarto w Wiączynie Dolny w powiecie łódzkim wschodnim. W uroczystościach uczestniczył Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego, który na dobry początek wręczył młodzieży komplet piłek.

 

To jeden z ostatnich tego typu obiektów wybudowanych w ramach popularnego programu, który łączy finansowanie inwestycji z trzech źródeł: rządowej, samorządu województwa i gminy. W skład „Orlika” wchodzą boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki oraz budynek z szatniami dla zawodników. Całość jest ogrodzona i monitorowana. Z obiektu będą korzystać nie tylko uczniowie miejscowego Gimnazjum im. Władysława Reymonta, przy którym wybudowano „Orlika”, ale dzieci i młodzież z całej gminy Nowosolna.
Uroczystości rozpoczęły się przecięciem wstęgi i poświęceniem nowego obiektu. Po zakończeniu zwiedzania kompleksu, w sali gimnastycznej odbył się program artystyczny, przygotowany przez uczniów gimnazjum. Na przyległym do „Orlika” boisku rozegrano także mecz piłki nożnej między UKS Wiączyń Dolny - UKS Wiśniowa Góra, który zakończył się remisem 5:5.
(rj)