Młodzi innowatorzy w Łódzkiem

poniedziałek, 24 października 2016
Dziś rozpoczęły się Lodzkie Innovation Days - cykl wydarzeń poświęcony innowacjom, który skupia uczestników z całego świata oraz polskich założycieli młodych firm, które osiągnęły największe sukcesy gospodarcze. Dużą rolę odegrają łódzkie firmy, które zaprezentują swoje innowacje,  mając szansę na nawiązanie współpracy z partnerami z innych krajów.
Wydarzeniem inaugurującym Lodzkie Innovation Days jest Europejskie Forum Młodych Innowatorów, czyli europejska platforma wymiany wiedzy, doświadczeń oraz kontaktów pomiędzy młodymi innowatorami w UE. Organizatorem forum jest Fundacja Polska Innowacyjna we współpracy z European Council of Doctoral Candidates and Junior Researchers (EURODOC), Krajową Reprezentacją Doktorantów (KRD) oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego. Uczestników spotkania powitał Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.
- Dziś, żeby liczyć się na rynku, każda firma, niezależnie od tego, czy zajmuje się nowoczesnymi technologiami, teleinformatyką, czy prostymi usługami funkcjonującymi na rynku od lat, potrzebuje innowacyjności, żeby na tym rynku się utrzymać. Nowe rozwiązania technologiczne w firmie sprawiają, że przedsiębiorstwo osiąga lepsze wyniki, łatwiej jest nim zarządzać, a pracownicy mają większą satysfakcję z wykonywanej pracy. Co ważne, innowacje sprawdzają się wszędzie. Innowacyjne mamy włókiennictwo, rolnictwo czy handel, a nie tylko branże wysokich technologii. European Forum of Young Innovators to pierwsza taka inicjatywa integrująca przedsiębiorstwa i startupy nie tylko z regionu łódzkiego – powiedział marszałek Witold Stępień
Głównym celem Forum, oprócz wymiany doświadczeń, jest zachęcanie do realizowania badań dla przemysłu we współpracy z polskimi jednostkami badawczymi oraz promocja współpracy międzynarodowej. W trakcie obrad przewidziano panele dyskusyjne z praktykami, seminaria i warsztaty, ułatwiające przejście od pomysłu aż do osiągnięcia sukcesu. Dyskusje dotyczyć będą m.in. ochrony własności intelektualnej, instrumentów wsparcia finansowego projektów badawczo-rozwojowych, przykładów najlepszych praktyk z Europy i Świata oraz „success stories” skutecznego transferu wiedzy z nauki do biznesu. 
GS