Wydarzenia Biznes

piątek, 22 listopada 2019
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką pozyskiwania dotacji unijnych na spotkanie, króre odbędzie się  5 grudnia 2019 r.  do Filharmonii Łódzkiej. Podsumujemy perspektywę finansową UE 2014-2020 oraz przedstawimy tajemnicę nowego okresu programowania.  Porozmawiamy o tym, jak pozyskać pieniądze z Programu Regionalnego Województwa Łódzkiego na badania i rozwój. Podczas seminarium planujemy prelekcję Agnieszki Więdłochy - ambasadorki marki „Zmieniamy Łódzkie”, wystąpienia i prelekcje ekspertów, panel dyskusyjny z udziałem beneficjentów i naukowców. Dodatkowo, zorganizujemy stoiska beneficjentów i konsultantów, gdzie będziecie mogli poznać dobre praktyki w zakresie realizacji projektów unijnych oraz bezpłatnie skorzystać z porad dotyczących pozyskiwania dotacji. Seminarium zakończymy świątecznym koncertem chóru kameralnego pod dyrekcją Dawida Bera, dyrygenta Filharmonii Łódzkiej.
Rejestracja: http://bitly.pl/sDTLz
czwartek, 14 listopada 2019
Rosyjski Tydzień Cyfrowy ma na celu zainspirowanie uczestników cyfrowymi innowacjami. Podczas wydarzenia odbęda się: wykłady mistrzów cyfrowych technologii, spotkania ze specjalistami z Rosji, wystawa urządzeń interaktywnych.
Tematyka obejmuje: marketing w świecie DIGITAL, współczesne narzędzia i programy, Blockchain, Cyber sport. Rosyjski Tydzień Cyfrowy odbył się 26-30 października 2019 w Brukseli, a będzie miał miejsce również 11-15 listopada 2019 w Rzymie i 18-19 listopada w Warszawie.Wstęp wolny.
Więcej: http://bitly.pl/iRMck
środa, 13 listopada 2019
Connector w SkyHub to cykliczne spotkania, podczas których integrujemy środowisko start-upowe oraz biznesowe. łaczymy kreatywne i przedsiębiorcze osoby oraz potencjalnych partnerów biznesowych. Prowadzisz swój startup? Jesteś freelancerem? Dołacz do nas.
Rejestracja: http://bitly.pl/DDMgC
wtorek, 29 października 2019
Jeśli jesteś gotowy aby dowiedzieć się, nauczyć się i otrzymać narzędzia do tego, by obudzić swoją autentyczność oraz spójność działania - zapraszamy  na  warsztat z #personalbranding. Wykreuj MARKĘ, która jest autentyczna, spójna, profesjonalna i szczęśliwa.
Prowadząca: Martyna Krawczyk #mentalpro
Rejestracja: http://bitly.pl/KjOJy
wtorek, 29 października 2019
Podczas szkolenia dowiesz się jak prawidłowo i skutecznie prowadzić fanpage na Facebooku.
Prowadzący: Paweł Sierpowski - zajmuje się marketingiem i reklamą w internecie. Pracuje z małymi i średnimi przedsiębiorstwami, którym pomaga stworzyć strategię marketingu w internecie, zwiększyć sprzedaż i pozyskać klientów.
Rejestracja: http://bitly.pl/MKoVy
wtorek, 29 października 2019
Delia Cosmetics to jedna z najbardziej dynamicznych polskich firm, produkująca 35 milionów sztuk kosmetyków rocznie na potrzeby 80 światowych rynków. Zapraszamy na spotkanie z  założycielem firmy - dr Józefem Szmich - wszechstronnym i charyzmatycznym managerem, pomysłodawcą Centrum Naukowo Badawczego dr Szmich. #MeetTheBusiness w SkyHub to cykliczne spotkania, podczas których prezentujemy doświadczenia najskuteczniejszych i najciekawszych łódzkich przedsiębiorców.
Rejestracja: https://bit.ly/2qMQkjo
wtorek, 29 października 2019
Gospodarka cyrkularna jest jutrem naszych firm. To temat niezmiernie ważny, w którym najważniejsi są ludzie i przyszłość naszej planety. Podczas spotkania porozmawiamy o gospodarce w obiegu zamkniętym. Dowiesz się czy gospodarka w obiegu zamkniętym ma realny wpływ na wynik finansowy przedsiębiorstw i odpowiesz sobie na ważne pytanie: Czy gospodarka w obiegu zamkniętym to fanaberia czy już konieczność? Przedstawimy również istniejące rozwiązania oraz dostępne możliwości.
Rejestracja: http://bitly.pl/iYyjK
wtorek, 29 października 2019
Warszat poświęcony jest nieefektywności w projektach i organizacji. Zapraszamy:
- developerów zainteresowanych możliwościami poprawy warunków i sposobów swojej pracy,
- Scrum Masterów zainteresowanych możliwościami identyfikacji i pracy z obszarami gdzie następują straty,
- Product Ownerów zainteresowanych lepszym i płynniejszym otrzymywaniem działającego oprogramowania,
- Project Managerów zainteresowanych identyfikacją obszarów, w których można wprowadzić zmiany i ulepszenia.
Prowadzący: Paweł Lewiński - Scrum Masterem w Binarapps, gdzie razem ze wspaniałymi zespołami tworzy aplikacje i portale dla międzynarodowych klientów. Zwolennik zmian i ciągłego doskonalenia.

Rejestracja: http://bitly.pl/mrB1f
poniedziałek, 28 października 2019
Podczas indywidualnych konsultacji z Adamem Szkurłatem, ekspertem Kancelarii Lubasz i Wspólnicy, będzie można przedyskutować czym w kontekście RODO powinna martwić się Wasza firma, albo jakie rzeczy związane z ochroną danych osobowych Wasz biznes powinien uwzględniać już na etapie jego projektowania.
Rejestracja: https://elodzkie.pl/wydarzenia/rodo-porady-eksperckie
poniedziałek, 21 października 2019
Zapraszamy przedstawicieli przemysłów kreatywnych, w szczególności artystów, twórców ludowych, osoby prowadzące galerie sztuki, ośrodki kultury, opiekujące się zabytkami, oraz wszystkich zainteresowanych tematem finansowania kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego, na spotkanie z udziałem międzynarodowych ekspertów w Filharmonii Łódzkiej w dniu 23 października br. w godz. 9.00 – 11.00. W trakcie warsztatów wymienimy się spostrzeżeniami, pomysłami, nowymi sposobami finansowania. Razem przedyskutujemy nowe działania wspierające rozwój kultury w naszym regionie. Spotkanie organizowane jest w ramach projektu pn. „Rozwój regionalny poprzez finansowanie waloryzacji dziedzictwa kulturowego” – FINCH.
Rejestracja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.piątek, 18 października 2019
Prowadzisz startup lub prężnie rozwijającą się małą firmę? Zastanawiasz się, jakie koszty będziesz musiał ponieść zatrudniając kolejnych pracowników? Zapraszamy na praktyczny warsztat na temat optymalizacji kosztów pracy, podczas którego dowiesz się z jakimi obciążeniami wiążą się poszczególne formy zatrudniania pracowników oraz jakie formy współpracy są najbardziej opłacalne w poszczególnych sytuacjach. Warsztat poprowadzi  Paweł Łuczak - trener, konsultant z zakresu kadr, płac oraz procesów HR w firmie szkoleniowo-doradczej HR SENSOR.
Rejestracja: https://bit.ly/35TzaAW

piątek, 18 października 2019
Zapraszamy na bezpłatne konsultacje z doradcą wizerunkowym Mariuszem Briańskim, który podczas 30 minutowej sesji indywidualnej doradzi w temacie mody, stylu i wizerunku biznesowego.
Rejestracja: https://bit.ly/2OXb1Du
piątek, 18 października 2019
Stawiasz pierwsze kroki w kierunku prowadzenia własnej działalności? Otwierasz sklep internetowy? A może jesteś już zaawansowanym przedsiębiorcą albo influencerem, który rozwija swój biznes? Jeśli potrzebujesz porady prawnej, zapraszamy na spotkanie z Natalią Jaros - radcą prawnym z Okręgowej Izby Radców Prawnych.
Rejestracja: https://bit.ly/2nRM1SO
czwartek, 17 października 2019
Dywilan to znany na rynku polskim i europejskim producent wysokiej jakości dywanów wełnianych. 130-letnia tradycja, nieustający rozwój i otwarcie na innowacje zaowocowały nowym produktem – sztuczną trawą dekoracyjną oraz sportową.
Zapraszamy na spotkanie z prezesem firmy - Piotrem Jakubiakiem - twórcą obecnego sukcesu Dywilanu. #MeetTheBusiness w SkyHub to cykliczne spotkania, podczas których prezentujemy doświadczenia najskuteczniejszych i najciekawszych łódzkich przedsiębiorców.
Rejestracja: https://bit.ly/2IXbIZJ
poniedziałek, 14 października 2019
Jak rozpocząć karierę w IT od innej strony niż programistka? Na spotkaniu dowiecie się czym jest Service Desk, jakie są dostępne stanowiska w ramach Service Desk, jak wygląda typowy dzień pracownika i jakie cechy pomagają w pracy.
Patronem wydarzenia jest Fujitsu, a temat przybliży Maria Rybak-Pilitowska -  związana z firmą oraz z pracą w obszarze Service Desk.
Rejestracja: https://bit.ly/2pnKKTO
poniedziałek, 14 października 2019
Podczas spotkania szczegółowo omówimy  spółkę komandytową, dzięki której bez ponoszenia dodatkowych obciążeń podatkowych można skutecznie ograniczyć odpowiedzialność majątkiem osobistym przedsiębiorcy za zobowiązania wynikające z prowadzonej działalności gospodarczej. W ramach Case Study omówimy wybrane restrukturyzacje przeprowadzone przez Kancelarię Primo Lege.

Rejestracja: https://bit.ly/2MC4j2Q

piątek, 11 października 2019
Woda - bez niej nie da się żyć! (kliknij, aby przeczytać więcej)
Nie zdajemy sobie sprawy jak ważne jest ponowne wykorzystanie wody. Szukaniem rozwiązań na ten temat zajmuje się projekt AQUARES (Interreg Europa).  Prowadzone są obserwacje i działania związane między innymi z modernizacją i tworzeniem infrastruktury umożliwiającej użycie wody szarej, podejmowane są działania komunikacyjno - edukacyjne skierowane do społeczeństwa, a także istnieje wiele możliwości finansowania inwestycji wodnych.

W dniach 16-17 października Województwo Łódzkie będzie gościć 30 ekspertów ds. technologii odzysku i ponownego użycia wody z Hiszpanii, Grecji, Malty, Włoch, Niemiec, Łotwy, Czech i Słowenii w ramach pierwszej wizyty studyjnej. Eksperci międzynarodowi na podstawie zebranych materiałów przedstawią Komisji Europejskiej swoje rekomendacje do rozwijania polityki w tym zakresie. Podczas spotkania zostaną przedstawione przykładowe rozwiązania zastosowane w Zatoce Sportu na Politechnice Łódzkiej, w Stacji Uzdatniania Wody (Górka Kłocka), w Europejskim Centrum Ekohydrologii PAN, a także w Zakładzie Włókienniczym Biliński Sp. j.
Zapraszamy przedsiębiorców do wysłuchania prelekcji w dniu 17.10.2019 r. od godziny 15.30 w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej na poniższe tematy:
- innowacyjne rozwiązania w zakresie monitorowania jakości wody (Cybercom Poland)
- technologie powtórnego wykorzystywania wody w rolnictwie i w przemyśle (Politechnika Łódzka)
- badania dotyczące ponownego wykorzystania wody (Politecnico di Milano)
Informacje na temat bieżących działań w ramach projektu AQUARES można znaleźć na stronie internetowej projektu www.interregeurope.eu/aquares oraz w Departamencie Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego:
tel. (42) 663 30 45, 663 38 08; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; www. bruksela.lodzkie.pl.
wtorek, 8 października 2019
Zapraszamy na indywidualne konsultacje eksperckie z Witoldem Buraczyńskim - praktykiem biznesu, mentorem, coachem biznesowy, doradcą biznesowy i managerem z 15-letnim doświadczeniem.
Rejestracja: http://bit.ly/2MkTfqU
wtorek, 8 października 2019
Podczas spotkania mecenas Adam Szkurłat omówi najistotniejsze kwestie z punktu widzenia ochrony danych osobowych, które początkujący przedsiębiorcy powinni mieć na uwadze.
Rejestracja: http://bit.ly/2onvuq3
wtorek, 8 października 2019
Spotkanie "Silna marka osobista"  poprowadzi Justyna Szumińska - trener biznesu oraz HR Manager z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem zdobywanym na różnych stanowiskach w międzynarodowych korporacjach. Od wielu lat związana z organizowaniem inspirujących konferencji TEDx. Aktywny członek Toastmasters International, największej na świecie organizacji zrzeszającej mówców i liderów. Tworzy w Łodzi spotkania Linkedin Local Łódź. Pasjonatka rozwoju osobistego.

Rejestracja: http://bit.ly/33aFPUZ
wtorek, 8 października 2019
Szkolenie  skierowane jest do osób, które poszukują sposobów na motywowanie siebie i swojego zespołu, chcą być inspiracją do działania i działać, by inspirować.
Prowadząca Daria Misztal - posiada 10-letnie doświadczenie jako trener biznesu i aktualnie zarządza zespołem trenerów w T-Mobile. Tworzy programy teambuildingowe i motywacyjne dla pracowników dopiero wdrażanych do pracy, całych zespołów oraz kadry menadżerskiej.
Rejestracja: http://bit.ly/2OqBsBb
wtorek, 8 października 2019
Jak zoptymalizować obecność firmy w internecie? Jak poznać i zrozumieć klientów - ich zachowania, oczekiwania, preferencje? Jak znaleźć potencjalny rynek zagraniczny dla swojej firmy? 
Zapraszamy na indywidualne porady doradcy Google Internetowe Rewolucje Bogusi Jarzębowskiej.

Rejestracja: http://bit.ly/2LWWVzY
wtorek, 8 października 2019
Facylitacja to takie oddziaływanie na pracę grupy ludzi podczas wspólnych spotkań, które ułatwia osiągnięcie jak najlepszych rezultatów przy optymalnym wykorzystaniu czasu i maksymalnym skorzystaniu z potencjału osób zaangażowanych w spotkanie.
Dzięki udziałowi w warsztacie uczestnicy poznają główne założenia facylitacji oraz kilka prostych metod, jak wesprzeć efektywność pracy zespołowej.
 
Warsztat „Sposób na efektywny zespół” poprowadzi Aleksandra Bukowska - certyfikowana trenerka (International Trainers and Facilitators Federation), facylitatorka (Szkoła Facylitatorów Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego), specjalistka zarządzania zmianą i optymalizacją procesów (doświadczenie jako project leader w międzynarodowej korporacji).

Rejestracja: http://bit.ly/31W2B2X
wtorek, 8 października 2019
Seria warsztatów oraz meetupów z różnych obszarów IT.  
Live coding z PHP, to spotkanie, które odbędzie się równolegle w dwóch ścieżkach: podstawowej oraz średniozaawansowanej.
Rejestracja: http://bit.ly/2IwrGcZ
wtorek, 8 października 2019
Geek Girls Carrots Łódź #32 to solidna dawka wiedzy o IT.
Maciej Guzek - Project Lead Developer w NX LABS - opowie o tym "Jak to zrobić? Musisz to wiedzieć, czyli miękkie i twarde tipy przydatne w IT".
Sylwia Karbowiak - Senior Software Engineer w TomTom - opowie o praktycznych rozwiązaniach przy tworzeniu obiektów w Javie - użyciu wzorców projektowych i przydatnych bibliotek, które zaoszczędzą pracy przy pisaniu kodu. Rejestracja: http://bit.ly/2LWhuMR
poniedziałek, 7 października 2019
Connector to cykliczne spotkania, podczas których będziemy integrować środowisko startupowe oraz biznesowe w naszym mieście! To wydarzenie, na których będziesz mieć możliwość spotkać wiele kreatywnych oraz przedsiębiorczych osób. Poznaj swoich potencjalnych partnerów biznesowych i buduj skutecznie relacje biznesowe. Prowadzisz swój startup? Jesteś freelancerem? A może po prostu korzystasz z naszej przestrzeni lub byłeś na którymś z naszych wydarzeń? Serdecznie zapraszamy na Connector SkyHub!
Rejestracja: http://bit.ly/2LS6d0c
Serwis używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Państwa potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.