Menu

Targi innowacji

ŁÓDZKIE MA POMYSŁ!  na innowacje    WYPROMUJ SWÓJ POMYSŁ

Jednym z ważniejszych czynników rozwoju regionu w oparciu o innowacje jest wysoka jakość kapitału ludzkiego oraz świadomość korzyści płynących z innowacyjności. Dlatego istotne jest kształtowanie postaw pro-innowacyjnych i pro-przedsiębiorczych, jak również upowszechnianie informacji o działaniach proinnowacyjnych regionu. Do promocji innowacyjności regionu zgodnie z zapisami w Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Łódzkiego LORIS 2030 będą służyły międzynarodowe targi oraz wystawy dotyczące innowacyjności i wynalazczości.

Inicjatywa dotyczy udziału przedsiębiorców oraz jednostek naukowo – badawczych, instytutów badawczych z regionu łódzkiego w międzynarodowych targach oraz wystawach. Zdobyte na nich medale i wyróżnienia, działania informacyjno - promocyjne w czasie wystaw i targów oraz po ich zakończeniu, przyczyniają się w dużym stopniu do zwiększenia zainteresowania nagrodzonymi wynalazkami oraz zwiększenia obecności polskich rozwiązań i pomysłów na rynkach zagranicznych. Ocena wynalazków wydana przez międzynarodowe jury na światowych imprezach targowych stanowi ważny materiał referencyjno - marketingowy wykorzystywany przez medalistów podczas akcji ofertowych i przetargowych. Przynoszą wiele satysfakcji oraz są ważnym czynnikiem mobilizującym dla autorów wynalazków, instytucji i przedsiębiorstw, gdzie wynalazki te są opracowywane i wdrażane. Taka aktywna promocja otwiera szersze możliwości nawiązania przez jednostki sfery nauki, przedsiębiorców międzynarodowych kontaktów oraz zaistnienia z ofertą na rynkach zagranicznych. Zadanie w zakresie targów dotyczących innowacji i wynalazków ma na celu zwiększenie przepływu nowych technologii z jednostek naukowych i instytutów badawczych, MŚP zlokalizowanych na terenie województwa łódzkiego do przedsiębiorstw.

Działania zmierzają do wzrostu eksportu i zdobywania nowych rynków zbytu, nawiązywania kontaktów z partnerami zagranicznymi i pozyskiwania informacji nt. nowych rynków, w tym międzynarodowych oraz komercjalizacji i promocji wynalazków/innowacyjnych rozwiązań  na światowych rynkach. W celu wypromowania Województwa Łódzkiego, jako regionu innowacyjnego i  nowych technologii podjęte zostaną działania w obszarze marketingu i promocji przedsiębiorczości i innowacyjności, poprzez wsparcie grupy docelowej jaką są przedsiębiorcy (MŚP) oraz jednostki naukowo - badawcze i instytuty badawcze.


Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Departament ds. Przedsiębiorczości
Wydział Regionalnej Strategii Innowacji
ul. Tuwima 22/26, 90-002 Łódź

Osoby do kontaktu:
Agata Sarzała
042/ 291 97 58, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kinga Gołebiewska
042/ 291 97 52, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl