facebook
Menu

ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEURS - szansą na rozwój firm z Województwa Łódzkiego!

Szanowni Państwo,
 
W imieniu Krajowej Izby Gospodarczej zapraszamy serdecznie wszystkich doświadczonych przedsiębiorców z Województwa Łódzkiego do udziału w programie ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEURS, który dedykowany jest zarówno młodym, jak i doświadczonym  przedsiębiorcom z Unii Europejskiej, którzy w ramach wymiany mogą nawiązać wzajemną współpracę.
 
Czy Państwa firma planuje?
 
  • rozszerzyć działalności o rynki zagraniczne,
  • zwiększyć swojąkonkurencyjność,
  • partycypować w transferze wiedzy,
  • zdobyć szczególne umiejętności i doświadczenia w zarządzaniu małymi i średnimi przedsiębirostwami w Unii Europejskiej. 

 
Ten program jest dla Państwa firmy!

O Programie:

Jest to program Komisji Europejskiej umożliwiający wymianę doświadczeń między początkującymi i doświadczonymi przedsiębiorcami z krajów Unii, usprawniający dostęp do nowych rynków oraz poszukiwania potencjalnych partnerów handlowych. Krajowa Izba Gospodarcza od kilku lat jest jednym z krajowych punktów kontaktowych programu „Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców” („Erasmus for Young Entrepreneurs”).

Cel Programu:
Głównym celem programu jest umożliwienie wymiany doświadczeń między początkującymi i doświadczonymi przedsiębiorcami, ułatwienie dostępu do nowych rynków oraz poszukiwania potencjalnych partnerów handlowych wśród innych przedsiębiorców z Unii Europejskiej.
 
Kto może wziąć udział:
Doświadczeni przedsiębiorcy przyjmujący (HE - Host entrepreneur) (ponad 3 lata prowadzenia własnej działalności gospodarczej) lub zarządzający małą bądź średnią firmą, którzy mogą skorzystać z energii, świeżego spojrzenia oraz z zapału do pracy początkującego przedsiębiorcy z jednego 27 krajów europejskich.
Początkujący przedsiębiorcy (NE- New entrepreneur) (maks. 3 lata działalności gospodarczej) mogą odbyć kilku miesięczny staż w innym kraju UE u boku doświadczonego przedsiębiorcy
i zdobywać umiejętności niezbędne do zrealizowania własnego projektu biznesowego lub do lepszego zarządzania i rozwijania własnej firmy. 
Korzyści:
 W ramach programu Erasmus dla młodych przedsiębiorców udzielono już wsparcia ponad 3500 małym i średnim przedsiębiorcom z całej Europy, w trakcie ponad 1800 wymian. Program od kilku lat nabiera rozpędu i przynosi korzyści zarówno młodym, jak i doświadczonym przedsiębiorcom,  a także gospodarce Unii Europejskiej.
 
Więcej informacji znajdą Państwo na polskiej stronie internetowej: 
http://www.erasmus-entrepreneurs.eu/index.php?lan=pl
 
Wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców zapraszamy do kontaktu z Lokalnymi Punktami Kontaktowymi Programu, ich lista dostępna jest pod linkiem:http://www.erasmus-entrepreneurs.eu/page.php?cid=5&pid=018&ctr=PL&country=Polska
 
Z ramienia Krajowej Izby Gospodarczej informacji o Projekcie udziela:
Monika Sasiak
Główny Specjalista
Biuro Współpracy z Zagranicą
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Tel. +48 22 630 97 23
Fax +48 22 630 95 59
www.kig.pl
 

 

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl