facebook
Menu

2. Konferencja Biogospodarki w Poczdamie

Szanowni Państwo,
 
Ośrodek Enterprise Europe Network przy Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości jest partnerem spotkań kooperacyjnych podczas konferencji nt. biogospodarki 27 kwietnia 2017r. w Poczdamie. Organizatorem wydarzenia jest Agencja Rozwoju Regionu Brandenburgii (ZAB) przy wsparciu regionalnych klastrów z sektorów tworzyw sztucznych, chemii, przemysłu spożywczego, zdrowia i turystyki. Pierwsza edycja konferencji miała miejsce w 2015 roku i wzięło w niej udział 114 uczestników z 11 krajów.
Tematem wiodącym tegorocznej imprezy jest zagospodarowanie odpadów i przekształcanie ich w wartościowe surowce wtórne. W sesji plenarnej konferencji zaplanowano wystąpienia ekspertów oraz dyskusje panelowe na temat znaczenia biogospodarki dla małych i średnich przedsiębiorstw. Jednym z prelegentów będzie dr Andrzej Siemaszko, doradca marszałka województwa łódzkiego, który przedstawi dobrą praktykę podjęcia współpracy regionalnej na przykładzie Kongresu Biogospodarki w Łodzi (6-7.10.2016r.; http://bioeconomy.lodzkie.pl/)
 
Zaplanowano równoległe 3 sesje warsztatowe.
Tematem pierwszej sesji będzie wykorzystanie produktów odpadowych w przemyśle spożywczym. Wystąpi przedstawiciel słowackiej firmy Rokosan s.r.o.
Drugi warsztat będzie poświecony możliwościom rynkowym bio-produktów z przemysłu chemicznego i tworzyw sztucznych. Moderatorem warsztatu będzie przedstawiciel niemieckiej firmy Nova-institute GmbH.
Trzecia sesja dotyczyć będzie koncepcji innowacyjnego recyklingu w przemyśle turystycznym. Planowany jest w nim udział zarządzającego znanym podberlińskim ośrodkiem Tropical Island.
 
Specjalna sesja informacyjna połączona z indywidualnym doradztwem poświęcona będzie finansowaniu projektów, w tym z programu Horyzont 2020.
Konferencja ma być międzysektorową i międzynarodową platformą z wymianą najlepszych praktyk, sesjami posterowymi, dyskusjami panelowymi i sesją rozmów dwustronnych.
 
Uczestnicy (firmy, jednostki B+R, uczelnie, organizacje publiczne) będą mieli możliwość spotkania potencjalnych partnerów/klientów dzięki uprzednio przygotowanym 30-minutowym rozmowom.
Udział w spotkaniach jest bezpłatny, termin rejestracji upływa 15 kwietnia 2017r. Koszty dojazdu i pobytu uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.
Organizatorzy oferują dla zainteresowanych wizyty w firmach/ośrodkach badawczych regionu następnego dnia po konferencji.
 
Więcej informacji o programie konferencji, rejestracji on-line i procesie wyboru rozmówców na stronie: https://www.b2match.eu/biobased2017
 
Firmom z regionu łódzkiego wsparcia w przygotowaniu oferty/zgłoszenia udziela Ośrodek Enterprise Europe Network przy Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości. Kontakt: tel. 42 630 36 67, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl