1% dla organizacji z łódzkiego

1% dla organizacji z łódzkiego

Twój „1%” ma znaczenie!

Przekaż 1% swojego podatku stowarzyszeniom i fundacjom z Łódzkiego!

Pomagając ułatwisz realizację działań społecznikom - ludziom, którzy z pasją i pomysłem rozwiązują lokalne problemy i sprawiają, że nasze otoczenie jest ciekawsze. To szansa dla każdego z nas, by choć w małym stopniu włączyć się w ich działania.

Dzięki zaledwie 1% Twojego podatku stowarzyszenie prowadzące świetlicę dla dzieci tuż za rogiem przestanie martwić się o to jak opłacić rachunek za prąd czy wymienić nieszczelne okno, miłośnicy sportu będą mogli zorganizować obóz wakacyjny dla młodzieży z Twojej miejscowości, amatorzy muzyki przygotują plenerowy koncert, na który będziesz mógł wybrać się z rodziną, a zatroskana o zwierzęta fundacja dokupi karmę i budy dla psów do prowadzonego przez siebie schroniska.

Wiele organizacji deklaruje na co przeznaczy środki z „1%” - sprawdź, czy ten cel jest Ci bliski.

Ponadto każda z organizacji pożytku publicznego zamieszcza zatwierdzone przez właściwy organ organizacji sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie merytoryczne ze swojej działalności za ubiegły rok w bazie sprawozdań organizacji pożytku publicznego, dzięki czemu możesz ją zweryfikować. Więcej informacji znajdziesz na stronie Narodowego Instytutu Wolności.

W 2020 roku na przekazanie 1% zdecydowało się 981 tysięcy podatników z Łódzkiego, na łączną kwotę ponad 57 mln zł, Wspierając organizacje z naszego otoczenia możemy sprawić, by te kwoty były jeszcze większe i służyły nam, mieszkańcom Województwa Łódzkiego!

W województwie łódzkim działa obecnie 455 organizacji pożytku publicznego - ich wykaz znajdziesz poniżej.

Wypełnienie właściwej rubryki to tylko chwila, a nasz „1%” może naprawdę wiele zmienić.

Informację jak przekazać „1%” znajdziesz TUTAJ.

https://www.kis.gov.pl/documents/6609173/10425091/5.+Broszura+Zasady+przekazywania+1+podatku+na+rzecz+OPP.pdf

1% podatku dochodowego mogą przekazać:

podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych), podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku, emeryci i renciści mogą przekazać 1% podatku na dwa sposoby:

        a. samodzielnie wypełniając PIT-37 na podstawie PIT-u otrzymanego z ZUS,

        b. wypełniając i przekazując do właściwego Urzędu Skarbowego specjalny  PIT-OP  bez konieczności samodzielnego rozliczenia z urzędem skarbowym.

Zróbmy to zatem, z pożytkiem dla siebie, sąsiadów oraz wszystkich mieszkańców regionu!

 

Załącznik:

Wykaz OPP z województwa łódzkiego uprawnionych do otrzymania 1 procenta podatku za 2021 rok w 2022 (pobierz) stan na 20.01.2022 r., aktualny wykaz zawsze znajdziesz na stronie https://niw.gov.pl/opp/wykaz-opp/