facebook
DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

Siatkarka – najlepsza w regionie

03.03.2017
Gabriela Polańska, siatkarka Grota Budowlanych została „Sportowcem Roku Regionu Łódzkiego 2016” w plebiscycie „Dziennika Łódzkiego”. W uroczystej gali wzięła udział Joanna Skrzydlewska, członek zarządu WŁ

Gala odbyła się w hotelu DoubleTree by Hilton. Już po raz 46. redakcja „Dziennika Łódzkiego” prowadziła plebiscyt Sportowiec Roku Regionu Łódzkiego. W tym roku można było głosować w pięciu kategoriach: Sportowiec Roku w Regionie Łódzkim, Najpopularniejsza Drużyna Roku w Regionie Łódzkim, Trener Roku w Regionie Łódzkim, Sportowiec Roku w powiatach województwa łódzkiego i Trener Roku w powiatach. Najwięcej głosów zebrała Gabriela Polańska, mająca 202 cm wzrostu siatkarka Grota Budowlanych, ćwierćfinalisty Pucharu CEV i reprezentantka Polski.
Nagrody najlepszym wręczała m.in. Joanna Skrzydlewska, członek zarządu WŁ. Z kolei cały plebiscyt odbywał się pod patronatem Witolda Stępnia, marszałka województwa łódzkiego.

Laureaci 46. plebiscytu Sportowiec Roku 2016 w regionie łódzkim:
1. Gabriela Polańska (Grot Budowlani, siatkówka)
2. Witold Ziober (Grembach Łódź, beach soccer)
3. Robert Miśkowiak (Orzeł Łódź, żużel)
3. Hans Andersen (Orzeł Łódź, żużel)
4. Toma Mchedlidze (Master Pharm Budowlani, rugby)
5. Adam Kszczot (RKS Łódź, lekka atletyka)
6. Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów, siatkówka)
7. Martyna Wiankowska (UKS SMS, piłka nożna)
8. Jarosław Szczęsny (Automobilklub Łódzki, motory)
9. Aleksandra Urbańczyk (AZS UŁ PŁ, pływanie)
10. Jewhen Radionow (ŁKS, piłka nożna)
11. Kamila Warda (Olimp Łódź, karate)
12. Agnieszka Nagay (Orzeł Łódź, strzelectwo)
13. Izabela Kowalińska (ŁKS Commercecon, siatkówka)
14. Karolina Kubiak (Łaski Klub Sztuk Walki Proyama)
15. Michał Czaplarski (Widzew, piłka nożna)

Najpopularniejsza drużyna roku:
1. Orzeł Łódź (żużel),
2. Promyk Czerniewice (bilard),
3. Epoca Nordica Łódź (biegi)

Najlepszy klub województwa łódzkiego w rankingu ministerstwa sportu:
UKS SMS Łódź

Trener roku:
1. Jarosław Jagielski (Grembach, beach soccer),
2. Edward Kujawa (ŁSTW, piłka wodna),
3. Marcin Rogowski (Gracie Barra, sporty walki)

Nagrody specjalne:
Jerzy Leszczyński - za wspieranie łódzkiego sportu
Mirosław Sobieraj - za wspieranie łódzkiego sportu 
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
mk

Polecane

Akademia Smyka w Gomunicach

26-05-2017

Dzienny Dom Opieki nad Dzieckiem do lat 3 w Gomunicach...

Czytaj więcej

Sportowe emocje na orlikach

26-05-2017

W czerwcu wyłonieni zostaną mistrzowie w czterech dyscyplinach tegorocznej edycji...

Czytaj więcej

I Łaski Dzień Podróżnika im. Tomasza Dronki

25-05-2017

Aby upamiętnić Tomasza Dronkę w 1 rocznicę Jego śmierci przyjaciele...

Czytaj więcej

Grembach gra w Lidze Mistrzów

25-05-2017

Piłkarze Grembacha Łódź szykują się do wyjazdu na turniej beachsoccerowej...

Czytaj więcej

Dwa nowe domy dziecka w powiecie zgierskim

25-05-2017

Aż 21 wniosków otrzymało dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa...

Czytaj więcej

„Pociągiem w Łódzkie” 2017

25-05-2017

20 uczniów z łódzkich szkół podstawowych spośród 60 laureatów konkursu...

Czytaj więcej

Niepełnosprawni walczyli o medale

25-05-2017

Na boiskach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi przy ul. Milionowej...

Czytaj więcej

Moc wydarzeń: Lodzkie Innovation Days 2017, Startup Days…

25-05-2017

LID to 3-dniowe wydarzenie (30 maja - 1 czerwca) dedykowane...

Czytaj więcej

Zatoka Sportu prawie gotowa

24-05-2017

Jesienią tego roku zostanie otwarte Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne Politechniki Łódzkiej...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl