W Bełchatowie pobiegli na 15 km

wtorek, 22 listopada 2016
„Bełchatowska Piętnastka” zakończyła tegoroczny cykl biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia.

Dystans 15 km ulicami Bełchatowa pokonało ponad 1300 biegaczy. Najszybciej trasę pokonał Andrzej Starżyński, który linię mety przekroczył po 45 minutach i 47 sekundach. Pozostałe dwa miejsca na podium zajęli zawodnicy z Ukrainy – Mykoła Juchymczuk i Serhij Okseniuk. Na jedenastym miejscu bieg ukończył najszybszy z mieszkańców województwa łódzkiego – Jan Wychowałek z Piotrkowa Trybunalskiego (51:03 min.).

Wśród kobiet walka o zwycięstwo trwała do samej mety. O zwycięstwo rywalizowały Aleksandra Lisowska z Olsztyna i Karolina Giza z Radomska. Obie panie wpadły na metę jednocześnie, notując ten sam czas, ale to biegaczka ze stolicy Warmii i Mazur minimalnie wyprzedziła rywalkę i została zwyciężczynią.

Oddzielnie prowadzona była klasyfikacja na najszybszych mieszkańców Bełchatowa. Zwyciężyli Tomasz Owczarek i Magdalena Wujek. Oprócz tego odbył się także bieg na 5 km.