facebook

Menu

Łódzkie rozpoczyna współpracę z Kazachstanem

24.08.2016
Podczas Polsko-Kazachstańskiego Forum Ekonomicznego w warszawskim Hotelu Sheraton podpisane zostało memorandum o współpracy z Akimatem Obwodu Aktiubińskiego. Odpowiedni dokument podpisali 23 sierpnia 2016 r. Joanna Skrzydlewska, Członek Zarządu Województwa Łódzkiego i Muchtar Dżumagazijew, Zastępca Akima Obwodu Aktiubińskiego. Planowane wspólne działania zakładają realizację wydarzeń gospodarczych, kulturalnych i społecznych. Szczególne znaczenie będzie przykładane do działań adresowanych do przedsiębiorców z obu regionów i wspierania rozwoju wzajemnej kooperacji.
Obwód Aktiubiński to jeden z najszybciej rozwijających się regionów Kazachstanu i pierwszy region partnerski Województwa Łódzkiego w Azji Środkowej. Delegacja obwodu aktiubińskiego w przededniu podpisania memorandum odwiedziła Województwo Łódzkie. W Dmosinie i Skierniewicach poznała działanie firm i instytutów badawczych, związanych z jedną z wizytówek Łódzkiego – jabłkami. Polskie i łódzkie owoce są od dawna obecne i bardzo popularne na rynku Kazachstanu i Obwodu Aktiubińskiego.
W Polsko-Kazachstańskim Forum Gospodarczym uczestniczyli prezydenci obu krajów – Andrzej Duda i Nursułtan Nazarbajew. Wydarzenie gospodarcze było jednym z punktów wizyty państwowej kazachstańskiej głowy państwa. Forum będzie płaszczyzną prezentacji dotychczasowych osiągnięć i planów na przyszłość w zakresie współpracy regionalnej, w obszarze małej i średniej przedsiębiorczości, a także finansowych instrumentów wspierania wzajemnej współpracy. W spotkaniach B2B uczestniczyli przedstawiciele firm z regionu łódzkiego: Appolonia, Textilimpex, Polifarb-Łódź i Ceramika Paradyż.

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl