Wędrowny Festiwal „Kolory Polski 2018”

wtorek, 12 czerwca 2018
„Kolory Polski” to letnia propozycja Filharmonii Łódzkiej dla melomanów, którzy chcą połączyć słuchanie muzyki w najlepszym wykonaniu ze zwiedzaniem zabytków i atrakcji turystycznych regionu łódzkiego. Dzisiaj odbyła się konferencja zapowiadająca kolejną edycję festiwalu, bardzo lubianego przez mieszkańców naszego regionu. Uczestniczył w niej marszałek WŁ Witold Stępień.
- Samorządowcy doceniają Kolory Polski, chcą jak najczęściej gościć u siebie Festiwal, rywalizują o imprezę, bo dla wielu miejscowości jest to znaczące wydarzenie. Dla nas Festiwal to szansa na odkrywanie województwa łódzkiego przez mieszkańców, gości i turystów. To też jedna z najlepszych form promowania naszego regionu – powiedział nam marszałek Witold Stępień.
Na koncerty „Kolorów Polski” będzie można dojechać pociągiem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, która została partnerem Wędrownego Festiwalu. Dodatkowo ŁKA wprowadziła dla melomanów ofertę specjalną „Powrót Gratis”, dzięki której do domu wrócą oni bezpłatnie. Oferta dotyczy miejscowości na trasie Festiwalu do których dojeżdżają pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej: Łowicz (1 lipca), Rogów (4 sierpnia) Skierniewice (11 sierpnia), Sieradz (12 sierpnia), Dobroń (19 sierpnia), Lipce Reymontowskie (25 sierpnia). Aby z niej skorzystać należy dojechać na koncert pociągiem ŁKA i otrzymać na miejscu na bilecie pieczęć Filharmonii Łódzkiej. Bilety będą stemplowane na stoisku Filharmonii ustawionym podczas koncertu. Taki bilet upoważnia do bezpłatnego powrotu na tej samej trasie. Oferta jest ważna tylko w dniu koncertu. Szczegółowe informacje oraz rozkład jazdy pociągów znajdują się na stronie internetowej przewoźnika: www.lka.lodzkie.pl
19. Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” rozpocznie się jeszcze w czerwcu (Preludium w Stacji Nowa Gdynia 16 czerwca) i potrwa do końca sierpnia (Finał w FŁ 31 sierpnia). Niemal każdy z około dwudziestu koncertów odbywa się w innym miejscu: w starych kościołach i klasztorach, tajemniczych zamkach i muzeach, bogatych w cenne eksponaty, choć czasem niedocenianych, a często – w plenerze, w otoczeniu dworskich parków czy na leśnej polanie. Rozbrzmiewa tam muzyka znacznie swobodniejsza i bardziej różnorodna od tego, co filharmonia proponuje słuchaczom od jesieni do wiosny. W programie dominują autorskie projekty, inspirowane folklorem i sztuką dawną, oraz niekonwencjonalne opracowania  muzyki klasycznej i rozrywkowej. Występują zarówno słynni artyści o ustalonej renomie, jak i młodzi muzycy, którzy rozpoczynają dopiero swoją karierę. Wiele projektów powstaje specjalnie dla festiwalu. Rzadko spotykane instrumenty, artyści ludowi na estradzie razem z profesjonalistami, odważne improwizacje – to propozycja dla tych, którzy nie boją się wyjść poza utarte ścieżki obcowania z muzyką.
Mapa wszystkich koncertów 19. Wędrownego Festiwalu „Kolory Polski” jest dostępna na stronie: www.filharmonia.lodz.pl
GS