facebook
DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

Wojewódzki akcelerator dla startupów

23.01.2017
Hub Innowacji to nowa inicjatywa samorządu województwa łódzkiego, która ma ożywiać rynek startupowy w regionie łódzkim. Ideę przedstawił Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego i Filip Miłoszewski, współzałożyciel Listonica, jednego z najbardziej znanych startupów z Łodzi
Konferencja odbyła się Wojewódzkim Centrum Przedsiębiorczości w siedzibie Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.
- Hub Innowacji ma być miejscem, w którym młodzi i innowacyjni przedsiębiorcy z regionu łódzkiego dostaną merytoryczne wsparcie od mentorów, którzy podpowiedzą jak podbić międzynarodowe rynki – mówił Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego. – Mam nadzieję, że zarówno instytucje aniołów biznesu, jak i mentorzy oraz możliwości jakie dają nam fundusze unijne pozwolą wyposażyć środowisko startupowe w niezbędne narzędzia i wiedzę. Oprócz tego wymiana doświadczeń i udział w tragach i spotkaniach będą dodatkowym atutem: planujemy udział w targach w Niemczech, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Wielkiej Brytanii, czy spotkania w campusie Google w Warszawie. 
Z założenia Hub Innowacjibędzie wspierał proces podnoszenia poziomu innowacyjności regionalnych przedsiębiorstw. Zadanie zakłada utworzenie przestrzeni co-workingowej, na którą składać się będą: pomieszczenie open space, jak również wyodrębnione pokoje, w których osoba zgłaszająca się ze swoim pomysłem będzie mogła skorzystać z porady, czy omówić swój projekt ze specjalistą/mentorem pełniącym na terenie Hubu dyżur.
W ramach projektu uruchomione zostaną:
* Rada Aniołów Biznesu. W jej skład wchodzić będą osoby, które osiągnęły sukces biznesowy, również na rynkach międzynarodowych i są gotowe podzielić się z młodymi, dopiero startującymi w biznesie ludźmi swoją wiedzą i doświadczeniem w zakładaniu, prowadzeniu i rozwijaniu biznesu, w kontekście jego internacjonalizacji. Rada Aniołów Biznesu powołana zostanie pod koniec 2017 r. i będzie blisko współpracować z Gildią Aniołów Biznesu powołanej przez ŁARR. Porady będą bezpłatne.
* Rada Mentorów, w skład której będzie wchodzić pięciu doradców z zakresu organizacji i zarządzania przedsiębiorstwem, prawa i finansów międzynarodowych, podatków oraz psychologii biznesu i marketingu. Organizacja dyżurów pełnionych przez członków Rady Mentorów oparta będzie na założeniu, że każdego dnia na terenie Hubu pełnił będzie dyżur minimum jeden ze specjalistów.
* Organizacja i koordynowanie szkoleń/warsztatów. W Hubie organizowane będą szkolenia/warsztaty z udziałem zarówno krajowej, jak i światowej klasy specjalistów z zakresu biznesu i dziedzin około biznesowych, niebędących członkami Rady Aniołów Biznesu i Rady Mentorów. Pierwsze warsztaty i szkolenia odbędą się na początku 2018 r.
* Udział w międzynarodowych i krajowych targach. Pracownicy Hubu wraz z przedstawicielami startupów i firm MŚP współpracujących z hubem, będą uczestniczyć (zarówno w formie wystawcy jak i w formie uczestnika) w międzynarodowych i krajowych targach lub wystawach, aby aktywnie promować region łódzki, pozyskiwać inwestorów oraz nawiązywać kontakty z przedsiębiorcami zagranicznymi, by skojarzyć je z firmami z regionu łódzkiego.
Projekt ma wystartować w październiku tego roku.
- Projekt jest potrzebny, bo pobudza ekosystem startupowy w Łodzi – stwierdził Filip Miłoszewski, współzałożyciel Listonica.
Listonic to aplikacja do tworzenia list zakupów dostępna na wszystkie modele telefonów. Jest przejrzysta i prosta w obsłudze dzięki czemu pozwala wygodnie tworzyć i zarządzać listami, oraz w prosty sposób dzielić się nimiz rodziną.
Listonic został wymyślony przez trzech studentów Politechniki Łódzkiej - Kamila Janiszewskiego, Filipa Miłoszewskiego i Piotra Wójcickiego. Na pomysł wpadli podczas wspólnego robienia zakupów w trakcie studiów w Coventry University. Listonic wystartował w 2009 roku i od tego czasu jest najpopularniejszą listą zakupów w Polsce. Od 2 lat działa też na rynkach anglojęzycznych. Obecnie jest najczęściej pobieraną lista zakupów na Android w Stanach i prawie 50% aktywnych użytkowników aplikacji pochodzi spoza Polski.
Na tym się nie kończy. - W lutym odbędzie się premiera Listonic na smartwatche, tak aby korzystanie z aplikacji w sklepie było jeszcze wygodniejsze – dodał Miłoszewski. - W dłuższej perspektywie chcemy dać użytkownikom możliwość podyktowania listy zakupów lodówce, tak by sama dodała potrzebne przedmioty do listy zakupów.
Ponieważ dodawanie głosowe do Listonic i stała obecność aplikacji w domu staje się kluczową strategią rozwoju firmy, Listonic tworzy aplikację na Alexe - inteligentny głośnik od Amazona służący do zarządzania domem. Interfejsy głosowe to aktualnie najgorętszy temat w technologii, a asystenci głosowi tacy jak Alexa, Siri czy Google Assistant traktowani są jako nowa platforma, która podobnie jak smartfony zrewolucjonizuje sposób interakcji człowieka z technologią.
(mk)

Polecane

Premierowe Karty Seniora Województwa Łódzkiego

17-01-2018

Zygmunt Cybulski z Konstantynowa Łódzkiego, Maria Banach z Łodzi oraz...

Czytaj więcej

Powiat Łaski podsumowuje 2017 rok

17-01-2018

Wczorajsze, uroczyste Spotkanie Noworoczne w powiecie łaskim było okazją do...

Czytaj więcej

Rozgrzewamy WOŚP !

11-01-2018

Na ulicy Piotrkowskiej odbyła się konferencja poświęcona przygotowaniom do 26...

Czytaj więcej

Budżet Obywatelski integruje

11-01-2018

W Romanowie w gminie Błaszki mieszka niespełna 200 osób. Mimo...

Czytaj więcej

Marszałek na medal !

11-01-2018

11 stycznia w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, marszałek...

Czytaj więcej

Łódzkie Mundialito

10-01-2018

W Zduńskiej Woli marszałek Witold Stępień wziął udział w lekcji...

Czytaj więcej

Rekordowa kwota na renowację zabytków

10-01-2018

Aż 5 mln zł na przywracanie świetności najcenniejszym zabytkom regionu...

Czytaj więcej

Świąteczno-noworoczny jubileusz w Radomiu

10-01-2018

W Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu odbyło się doroczne spotkanie...

Czytaj więcej

30-lecie sakry biskupiej

10-01-2018

W niedzielę w łódzkiej Archikatedrze odbyła się uroczysta msza święta...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl