facebook
DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

Wielkie otwarcie SkyHub

12.03.2018

Dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie SkyHub – nowego, nowoczesnego biura co-workingowego w samym centrum Łodzi (15 piętro wieżowca „Red Tower”). SkyHub ma integrować młody biznes. To pierwszy tego typu projekt w Polsce Centralnej, którego pomysłodawcą i realizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Gospodarzem spotkania był marszałek WŁ Witold Stępień.

- Ludzie to największy potencjał naszego regionu. Dzięki gospodarności mieszkańców łódzkiego stajemy się jednym z najbardziej innowacyjnych i kreatywnych miejsc w kraju. 98 procent wszystkich firm stanowią w Łódzkiem mikro i małe przedsiębiorstwa. Siłą rzeczy stanowią one koło napędowe naszej gospodarki i od ich innowacyjności zależy postrzeganie całego regionu. To dlatego tak chętnie z pozycji samorządu województwa wspieramy ich rozwój. Stąd też pomysł na SkyHub. My organizujemy miejsce i możliwości, oczekując od młodych odwagi, kreatywności i innowacyjności – powiedział marszałek Witold Stępień.

- To ma być wylęgarnia pomysłów i start-upów. Pieniędzy jest dzisiaj stosunkowo dużo, ale inteligentne pieniądze poszukują pomysłów i mam nadzieję, że to miejsce będzie czymś takim w przyszłości z czego będziemy bardzo dumni – powiedział obecny na spotkaniu Sławomir Lachowski, przedstawiciel Rady Mentorów SkyHub.

SkyHub to 250 metrów kwadratowych bezpłatnej przestrzeni do pracy. Szczególną ofertą Hubu będą porady mentorskie, pod okiem doświadczonych przedsiębiorców oraz liderów lokalnego biznesu. Podczas tych bezpłatnych spotkań młodzi przedsiębiorcy, start-upowcy i ludzie z pomysłem na biznes będą mogli skonsultować jego wartość biznesową, sposób na rozwój, zainspirować się i zasięgnąć opinii najlepszych. Ważną ofertą będą bezpłatne porady ekspertów z różnych dziedzin. W ramach spotkań z ekspertami będzie możliwość skonsultowania problemów z zakresu prawa, księgowości, marketingu i sposobów promocji firmy, psychologii biznesu czy negocjacji. SkyHub będzie wreszcie pierwszą i jedyną w Łodzi przestrzenią współpracy i integracji największych łódzkich uczelni wyższych – Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Medycznego oraz Akademii Sztuk Pięknych. SkyHub będzie również otwarty na różnorodne studenckie inicjatywy.

Biorący w spotkaniu udział rektorzy łódzkich uczelni oraz przedstawiciele już działających start-upów zgodnie podkreślali, że to miejsce jest bardzo potrzebne i skazane na sukces. To nowy impuls i energia dla ludzi, którzy mając pomysł i wiedzę mogą spełnić swoje marzenia.

GS

Polecane

Badenia i Wirtembergia oraz Łódzkie – kolejne 5…

19-06-2018

Umowę prolongującą dotychczasową współpracę 15 czerwca w Willi Reitzenstein w...

Czytaj więcej

Umowa na drogi i granty sołeckie

18-06-2018

Podpisano umowę na drogę dojazdową do gruntów rolnych w powiecie...

Czytaj więcej

Mały Parlament

18-06-2018

W ramach popularyzowania wiedzy o organach samorządu wojewódzkiego dzieci i...

Czytaj więcej

Jubileusz 100-lecia Orkiestry Dętej OSP Kwiatkowice

17-06-2018

Okrągły jubileusz 100-lecia istnienia obchodziła dzisiaj Orkiestra Dęta OSP w...

Czytaj więcej

20. Krajowe Święto Truskawki w Buczku

17-06-2018

Trwa jubileuszowe 20. Krajowe Święto Truskawki w Buczku. Wczoraj w...

Czytaj więcej

Wolontariusze w mundurach

14-06-2018

Dziś marszałek Witold Stępień spotkał się z uczniami i kadrą...

Czytaj więcej

Zawodowcy w Łódzkiem

14-06-2018

Wystartował projekt stypendialny dla młodzieży uczącej się w szkołach zawodowych...

Czytaj więcej

Pieniądze idą na sport

14-06-2018

56 gmin otrzymało dotacje Samorządu Województwa Łódzkiego na inwestycje w...

Czytaj więcej

Inwestorzy i eksporterzy Łódzkiego

14-06-2018

Do Dobieszkowa zjechali przedstawiciele firm z regionu i samorządowcy, żeby...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl