DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

Wielkie otwarcie SkyHub

12.03.2018

Dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie SkyHub – nowego, nowoczesnego biura co-workingowego w samym centrum Łodzi (15 piętro wieżowca „Red Tower”). SkyHub ma integrować młody biznes. To pierwszy tego typu projekt w Polsce Centralnej, którego pomysłodawcą i realizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Gospodarzem spotkania był marszałek WŁ Witold Stępień.

- Ludzie to największy potencjał naszego regionu. Dzięki gospodarności mieszkańców łódzkiego stajemy się jednym z najbardziej innowacyjnych i kreatywnych miejsc w kraju. 98 procent wszystkich firm stanowią w Łódzkiem mikro i małe przedsiębiorstwa. Siłą rzeczy stanowią one koło napędowe naszej gospodarki i od ich innowacyjności zależy postrzeganie całego regionu. To dlatego tak chętnie z pozycji samorządu województwa wspieramy ich rozwój. Stąd też pomysł na SkyHub. My organizujemy miejsce i możliwości, oczekując od młodych odwagi, kreatywności i innowacyjności – powiedział marszałek Witold Stępień.

- To ma być wylęgarnia pomysłów i start-upów. Pieniędzy jest dzisiaj stosunkowo dużo, ale inteligentne pieniądze poszukują pomysłów i mam nadzieję, że to miejsce będzie czymś takim w przyszłości z czego będziemy bardzo dumni – powiedział obecny na spotkaniu Sławomir Lachowski, przedstawiciel Rady Mentorów SkyHub.

SkyHub to 250 metrów kwadratowych bezpłatnej przestrzeni do pracy. Szczególną ofertą Hubu będą porady mentorskie, pod okiem doświadczonych przedsiębiorców oraz liderów lokalnego biznesu. Podczas tych bezpłatnych spotkań młodzi przedsiębiorcy, start-upowcy i ludzie z pomysłem na biznes będą mogli skonsultować jego wartość biznesową, sposób na rozwój, zainspirować się i zasięgnąć opinii najlepszych. Ważną ofertą będą bezpłatne porady ekspertów z różnych dziedzin. W ramach spotkań z ekspertami będzie możliwość skonsultowania problemów z zakresu prawa, księgowości, marketingu i sposobów promocji firmy, psychologii biznesu czy negocjacji. SkyHub będzie wreszcie pierwszą i jedyną w Łodzi przestrzenią współpracy i integracji największych łódzkich uczelni wyższych – Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Medycznego oraz Akademii Sztuk Pięknych. SkyHub będzie również otwarty na różnorodne studenckie inicjatywy.

Biorący w spotkaniu udział rektorzy łódzkich uczelni oraz przedstawiciele już działających start-upów zgodnie podkreślali, że to miejsce jest bardzo potrzebne i skazane na sukces. To nowy impuls i energia dla ludzi, którzy mając pomysł i wiedzę mogą spełnić swoje marzenia.

GS

Polecane

Most na Warcie gotowy

14-12-2018

Koniec robót na moście przez rzekę Wartę. Była to jedna...

Czytaj więcej

Wojewódzkie Spotkanie Opłatkowe Kombatantów

14-12-2018

W piątek 14 grudnia wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba wziął...

Czytaj więcej

Upamiętnili ofiary stanu wojennego

13-12-2018

Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, oraz Iwona Koperska, przewodnicząca Sejmiku...

Czytaj więcej

Śniadanie na zdrowie

13-12-2018

13 mln zł jest do wzięcia w konkursie unijnym na...

Czytaj więcej

Szybciej dojedziemy na Śląsk

13-12-2018

W Bełchatowie zakończył się remont drogi wojewódzkiej nr 484 Bełchatów...

Czytaj więcej

O zdrowiu na Konwencie Marszałków

12-12-2018

W środę 12 grudnia w Warszawie odbyło się posiedzenie Konwentu...

Czytaj więcej

Droga w Inowłodzu oddana

12-12-2018

Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego otworzył po przebudowie odcinek drogi...

Czytaj więcej

Walne Zgromadzenie Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego

11-12-2018

Przedstawiciele rolników z województwa spotkali się 10 grudnia 2018 roku...

Czytaj więcej

Rajd Mikołajkowy

11-12-2018

W minioną sobotę w Łęczycy odbył się XIV Rajd Mikołajkowy...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl