Półmaraton Łowicki

czwartek, 26 września 2013
Półmaraton Łowicki Blisko 300 biegaczy z całej Polski wystartowało w Łowickim Półmaratonie Jesieni. Był to przedostatni tegoroczny bieg w cyklu o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia.

Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich metrów. Rywalizowali o nie Damian Kabat z Bydgoszczy oraz Bartosz Mazerski ze Sztumu. Ostatecznie 32. edycję biegu wygrał ten pierwszy, wyprzedzając rywala zaledwie o sekundę. Przebiegnięcie ponad 21 km zajęło obu sportowcom niespełna godzinę i dziesięć minut.

W klasyfikacji generalnej kobiet zwyciężyła Karolina Pilarska (WKB Meta Lubliniec) z czasem 1 godz. 20 min. 21 s, druga na mecie zameldowała się Emilia Zielińska (Warsaw Running Team), a na trzecim miejscu bieg ukończyła Agnieszka Łęcka (Jacekbiega by Powergym).

Tej jesieni biegaczy w województwie łódzkim czeka jeszcze jedno wyzwanie. 20 października odbędzie się VII Ekologiczny Bieg do Gorących Źródeł w Uniejowie na dystansie 10 km. Będzie to zwieńczenie tegorocznego cyklu sześciu biegów o Puchar Marszałka. - Po zakończeniu całego cyklu, podsumujemy punkty w generalnej klasyfikacji i nagrodzimy najlepszych zawodników, a w przyszłym roku będziemy tworzyć system wsparcia dla organizatorów biegów, żeby jeszcze bardziej zachęcić mieszkańców regionu do biegania.– mówi marszałek Witold Stępień.