DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

Pociągiem w Łódzkie z mapą i atlasem

04.07.2018
„Pociągiem w Łódzkie” to cykl bezpłatnych wycieczek kolejowych dla mieszkańców Łodzi i regionu m.in. do Arkadii i Nieborowa czy Spały. Oprócz wyjazdów przeznaczonych dla ogółu mieszkańców, będą też wycieczki dedykowane seniorom czy posiadaczom Wojewódzkiej Karty Rodzin Wielodzietnych. O szczegółach tegorocznej edycji projektu podczas konferencji prasowej mówili: Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego oraz Hieronim Andrzejewski, dyr. Zespołu Parków Krajobrazowych WŁ.
- Zachęcam mieszkańców województwa do kolejnych wycieczek po naszym regionie. Chcemy w ramach projektu „Pociągiem w Łódzkie” pokazywać ciekawe miejsca w naszym regionie. Od 2013 roku zorganizowaliśmy już 40 takich wycieczek, w których wzięło udział blisko 9 tysięcy osób. W tym roku mamy propozycje dla dużych rodzin, seniorów i innych zainteresowanych osób. Jedna z wycieczek wyruszy z Tomaszowa Mazowieckiego, pozostałe startują z dworca Łódź Fabryczna – powiedział marszałek Witold Stępień.
Planowane wycieczki:
•14  lipca – ogólnodostępna - pociąg startuje z Tomaszowa Mazowieckiego, zabiera ludzi z Koluszek i jedzie do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.
•28 lipca - dla posiadaczy Wojewódzkiej Karty Rodzin Wielodzietnych - do Rogowa – zwiedzanie Arboretum oraz przejazd odrestaurowaną kolejką wąskotorową na trasie Rogów – Jeżów – Rogów.
•18 sierpnia - dla seniorów z Kartą Seniora Województwa Łódzkiego - do Arkadii i Nieborowa.
•25 sierpnia - ogólna dla mieszkańców województwa - do Arkadii i Nieborowa.
•29 września - ogólna dla mieszkańców - do Spały i Spalskiego PK w ramach Regionalnych Obchodów Światowego Dnia Turystyki.
Każdy wyjazd kończy się piknikiem i konkursem ekologicznym z nagrodami. Wycieczki obsługiwać będą przewodnicy.
 
Jak zdobyć bilet?
Na tydzień przed daną wycieczką na stronie www.pociagiem.lodzkie.plw okienku danego wyjazdu pojawiać się będą szczegóły i harmonogram dnia, a także link Zapisz się na wycieczkę.
W każdy poniedziałek przed wycieczką od godz. 12.00 do 24.00 link ten będzie aktywny umożliwiając zapisanie się na wyjazd w następujący sposób:  
  • należy w niego kliknąć, wpisać swoje imię, nazwisko i adres e-mail oraz wybrać ilość biletów (1 lub 2, a na wyjazd 28.07 – max.5),
  • wcisnąć Wyślij zgłoszenie
  • osoby, których zgłoszenie zakończy się pozytywnie, otrzymają od nas e-mail zwrotny z potwierdzeniem możliwości odebrania biletu. Liczba biletów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!
Od wtorku do czwartku, przed każdą wycieczką, bilet będzie można odebrać w Łódzkiej Organizacji Turystycznej przy ulicy Piotrkowskiej 28 w godzinach 9.00-19.00 (wyjazdy z Łodzi), natomiast na wyjazd 14.07 w Miejskim Ośrodku Kultury w Koluszkach (ul. 3-go Maja 2) i Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim (ul. Św. Antoniego 41) w godzinach pracy obu instytucji.
 
Dodatkowo, wybierając się na wycieczki w rejony naszego województwa, czy to w ramach projektu „Pociągiem w Łódzkie” lub samodzielnie, turyści mogą zaopatrzyć się w bezpłatną mapę w skali 1:260 000 pn. „Łódzkie turystyczne”.
Mapa udostępniana będzie w celach promocyjnych podczas targów turystycznych oraz na różnego rodzaju wydarzeniach turystycznych i promocyjnych w regionie. Mapę będzie można też otrzymać w punkcie Łódzkiej Informacji Turystycznej, przy ul. Piotrkowskiej 28.
Penetrując nieznane i odległe miejsca w Łódzkiem warto też zakupić, wydany w 2017 roku atlas turystyczny. „Województwo Łódzkie – Atlas Turystyczny” został doceniony przez Wiadomości Turystyczne w konkursie „Róża Regionów”. W kategorii projekty specjalne Atlas otrzymał wyróżnienie.
Atlasy można kupić u Wydawcy WYDAWNICTWO KARTOGRAFICZNE "MAPY - AZYMUT".
GS

Polecane

Most na Warcie gotowy

14-12-2018

Koniec robót na moście przez rzekę Wartę. Była to jedna...

Czytaj więcej

Wojewódzkie Spotkanie Opłatkowe Kombatantów

14-12-2018

W piątek 14 grudnia wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba wziął...

Czytaj więcej

Upamiętnili ofiary stanu wojennego

13-12-2018

Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, oraz Iwona Koperska, przewodnicząca Sejmiku...

Czytaj więcej

Śniadanie na zdrowie

13-12-2018

13 mln zł jest do wzięcia w konkursie unijnym na...

Czytaj więcej

Szybciej dojedziemy na Śląsk

13-12-2018

W Bełchatowie zakończył się remont drogi wojewódzkiej nr 484 Bełchatów...

Czytaj więcej

O zdrowiu na Konwencie Marszałków

12-12-2018

W środę 12 grudnia w Warszawie odbyło się posiedzenie Konwentu...

Czytaj więcej

Droga w Inowłodzu oddana

12-12-2018

Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego otworzył po przebudowie odcinek drogi...

Czytaj więcej

Walne Zgromadzenie Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego

11-12-2018

Przedstawiciele rolników z województwa spotkali się 10 grudnia 2018 roku...

Czytaj więcej

Rajd Mikołajkowy

11-12-2018

W minioną sobotę w Łęczycy odbył się XIV Rajd Mikołajkowy...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl