DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

Pociągiem w Łódzkie z mapą i atlasem

04.07.2018
„Pociągiem w Łódzkie” to cykl bezpłatnych wycieczek kolejowych dla mieszkańców Łodzi i regionu m.in. do Arkadii i Nieborowa czy Spały. Oprócz wyjazdów przeznaczonych dla ogółu mieszkańców, będą też wycieczki dedykowane seniorom czy posiadaczom Wojewódzkiej Karty Rodzin Wielodzietnych. O szczegółach tegorocznej edycji projektu podczas konferencji prasowej mówili: Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego oraz Hieronim Andrzejewski, dyr. Zespołu Parków Krajobrazowych WŁ.
- Zachęcam mieszkańców województwa do kolejnych wycieczek po naszym regionie. Chcemy w ramach projektu „Pociągiem w Łódzkie” pokazywać ciekawe miejsca w naszym regionie. Od 2013 roku zorganizowaliśmy już 40 takich wycieczek, w których wzięło udział blisko 9 tysięcy osób. W tym roku mamy propozycje dla dużych rodzin, seniorów i innych zainteresowanych osób. Jedna z wycieczek wyruszy z Tomaszowa Mazowieckiego, pozostałe startują z dworca Łódź Fabryczna – powiedział marszałek Witold Stępień.
Planowane wycieczki:
•14  lipca – ogólnodostępna - pociąg startuje z Tomaszowa Mazowieckiego, zabiera ludzi z Koluszek i jedzie do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.
•28 lipca - dla posiadaczy Wojewódzkiej Karty Rodzin Wielodzietnych - do Rogowa – zwiedzanie Arboretum oraz przejazd odrestaurowaną kolejką wąskotorową na trasie Rogów – Jeżów – Rogów.
•18 sierpnia - dla seniorów z Kartą Seniora Województwa Łódzkiego - do Arkadii i Nieborowa.
•25 sierpnia - ogólna dla mieszkańców województwa - do Arkadii i Nieborowa.
•29 września - ogólna dla mieszkańców - do Spały i Spalskiego PK w ramach Regionalnych Obchodów Światowego Dnia Turystyki.
Każdy wyjazd kończy się piknikiem i konkursem ekologicznym z nagrodami. Wycieczki obsługiwać będą przewodnicy.
 
Jak zdobyć bilet?
Na tydzień przed daną wycieczką na stronie www.pociagiem.lodzkie.plw okienku danego wyjazdu pojawiać się będą szczegóły i harmonogram dnia, a także link Zapisz się na wycieczkę.
W każdy poniedziałek przed wycieczką od godz. 12.00 do 24.00 link ten będzie aktywny umożliwiając zapisanie się na wyjazd w następujący sposób:  
  • należy w niego kliknąć, wpisać swoje imię, nazwisko i adres e-mail oraz wybrać ilość biletów (1 lub 2, a na wyjazd 28.07 – max.5),
  • wcisnąć Wyślij zgłoszenie
  • osoby, których zgłoszenie zakończy się pozytywnie, otrzymają od nas e-mail zwrotny z potwierdzeniem możliwości odebrania biletu. Liczba biletów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!
Od wtorku do czwartku, przed każdą wycieczką, bilet będzie można odebrać w Łódzkiej Organizacji Turystycznej przy ulicy Piotrkowskiej 28 w godzinach 9.00-19.00 (wyjazdy z Łodzi), natomiast na wyjazd 14.07 w Miejskim Ośrodku Kultury w Koluszkach (ul. 3-go Maja 2) i Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim (ul. Św. Antoniego 41) w godzinach pracy obu instytucji.
 
Dodatkowo, wybierając się na wycieczki w rejony naszego województwa, czy to w ramach projektu „Pociągiem w Łódzkie” lub samodzielnie, turyści mogą zaopatrzyć się w bezpłatną mapę w skali 1:260 000 pn. „Łódzkie turystyczne”.
Mapa udostępniana będzie w celach promocyjnych podczas targów turystycznych oraz na różnego rodzaju wydarzeniach turystycznych i promocyjnych w regionie. Mapę będzie można też otrzymać w punkcie Łódzkiej Informacji Turystycznej, przy ul. Piotrkowskiej 28.
Penetrując nieznane i odległe miejsca w Łódzkiem warto też zakupić, wydany w 2017 roku atlas turystyczny. „Województwo Łódzkie – Atlas Turystyczny” został doceniony przez Wiadomości Turystyczne w konkursie „Róża Regionów”. W kategorii projekty specjalne Atlas otrzymał wyróżnienie.
Atlasy można kupić u Wydawcy WYDAWNICTWO KARTOGRAFICZNE "MAPY - AZYMUT".
GS

Polecane

Marszałek odwiedził powiat łowicki

16-07-2018

Granty sołeckie, dofinansowanie sprzętu dla lokalnych OSP oraz inwestycji sportowych...

Czytaj więcej

Sportowa Łódź

13-07-2018

W Urzędzie Miasta Łodzi odbyła się konferencja z udziałem Joanny...

Czytaj więcej

Wojewódzki Rower Publiczny coraz bliżej

13-07-2018

Jesienią mieszkańcy regionu będą mogli korzystać z wojewódzkiego roweru publicznego...

Czytaj więcej

Ekonomik w Zgierzu z odnowioną salą gimnastyczną

13-07-2018

Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego w towarzystwie radnej Sejmiku Ilony...

Czytaj więcej

Unijne fundusze robią z Lisowic atrakcję turystyczną

12-07-2018

Wokół zbiornika w Lisowicach w gminie Koluszki trwa budowa parku...

Czytaj więcej

Budowa łódzkiego hospicjum przyspiesza

11-07-2018

Hospicjum budowane w Łodzi dostało duży zastrzyk finansowy z pieniędzy...

Czytaj więcej

Remont wiaduktu na Dworcu Kaliskim

10-07-2018

W latach 80-tych podczas prac nad budową nowego dworca Łódź...

Czytaj więcej

Przebudowa ulicy Wojska Polskiego w Łodzi

10-07-2018

Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień i prezydent Łodzi Hanna Zdanowska...

Czytaj więcej

Sołtysi i OSP z gminy Dłutów bogatsi

06-07-2018

Budowa budynku gospodarczego w Czyżeminie i ocieplenie budynku OSP w...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl