DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

Nowy Sezon Kulturalny w Łódzkiem rozpoczęty

14.09.2018
W Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina odbyła się uroczysta inauguracja Sezonu Kulturalnego 2018/2019 w naszym województwie. W tym roku uroczystość została zorganizowana w ramach Regionalnego Kongresu Edukacji Kulturalnej, który w tym samym miejscu od rana rozpoczął swoje obrady.Podczas uroczystości wręczono Nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego. Otrzymali je z rąk marszałka Witolda Stępnia artyści, animatorzy i pracownicy instytucji kultury z województwa łódzkiego szczególnie zaangażowani w tworzenie, upowszechnianie i ochronę dóbr kultury w naszym regionie. Obecna na uroczystości była również Joanna Skrzydlewska, członek zarządu województwa łódzkiego.  
 
- W budowaniu życia kulturalnego, w przyciąganiu do kultury, w podnoszeniu świadomości kulturalnej widzimy jeden z warunków na rozwój regionu. Kolejny rok to koncerty, wydarzenia, spotkania i liczę tutaj na inicjatywę naszych instytucji, na których do tej pory się nie zawiedliśmy. A w Łódzkiem naprawdę wiele będzie się działo. Mamy w tym roku jubileusz  130-lecia Teatru im. S. Jaracza w Łodzi, 65-lecia Łódzkiego Domu Kultury oraz 20-lecia Festiwalu Kolory Polski. To także 25-lecie Łódzkich Spotkań Baletowych w Teatrze Wielkim. Życzę nam wszystkim, widzom, żeby to był sezon pełen wrażeń, satysfakcji i odkrywania kultury na nowo – powiedział podczas inauguracji marszałek Witold Stępień.
 
Nagrody Marszalka odebrali: prof. dr hab. Ryszard Grygiel – dyrektor Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi oraz Mariola Eckert i Ireneusz Marchelak - kustosze muzeum, Ewa Baranowska – pracownik Biura Promocji Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, Magdalena Konczarek - dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Kutnie, Renata Wojtczak - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim, Joanna Krysińska-Gwarda, Sławomir Cichor i Jakub Władysław Kosmal - muzycy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej, Katarzyna Słoboda, Maja Pawlikowska i Adam Jurek – pracownicy Muzeum Sztuki w Łodzi oraz Mirosław Marciniak i Natalia Korzeniowska z Łódzkiego Domu Kultury. Wśród tegorocznych laureatów Nagrody znaleźli się także: Teodor Waldemar Pawłowski - śpiewak operowy i popularyzator muzyki operowej, Jarosław Cielebon – pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe, Michał Pająk z Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Ogniki" z Pątnowa, Rzgowski Chór „Camerata” i Zespół Pieśni i Tańca „Dobroń".
 
GS

Polecane

Rocznica mordu na więźniach Radogoszcza

19-01-2019

Przy pomniku – mauzoleum na terenie Muzeum Tradycji Niepodległościowych na...

Czytaj więcej

Absolwenci z dyplomami

18-01-2019

W piątek 18 stycznia w Auli 1000 Centrum Dydaktycznego Uniwersytetu...

Czytaj więcej

Konsultacje strategii rozwoju

18-01-2019

Trwają konsultacje społeczne Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030. W związku...

Czytaj więcej

Jak widzę wolność

17-01-2019

W Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi odbyło...

Czytaj więcej

O mikro i małych firmach na WRDS

17-01-2019

Sytuacja mikro i małych przedsiębiorstw w województwie łódzkim była głównym...

Czytaj więcej

W oczekiwaniu na zmiany

17-01-2019

Najwyższa Izba Kontroli w ostatnich latach przeprowadziła szereg kontroli w...

Czytaj więcej

Poseł Paweł Rychlik przejął biuro Grzegorza Schreibera

16-01-2019

Paweł Rychlik objął mandat posła po przyjęciu przez Grzegorza Schreibera...

Czytaj więcej

Modlitwa za śp. Pawła Adamowicza

16-01-2019

We wtorek wieczorem (15 stycznia) w łódzkiej archikatedrze odbyła się...

Czytaj więcej

Zarząd Województwa Łódzkiego składa kondolencje

15-01-2019

Zarząd Województwa Łódzkiego wyraża żal i składa wyrazy współczucia rodzinie...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl