DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

"Mocni w biznesie 2018”

16.10.2018

Ukoronowaniem pierwszego dnia XI. Europejskiego Forum Gospodarczego była Gala "Mocni w Biznesie 2018”. Tytułem „Mocni w Biznesie” marszałek województwa Witold Stępień nagradza podmioty, które konsekwentnie budują pozytywny wizerunek województwa łódzkiego oraz w sposób spektakularny przyczyniają się do rozwoju gospodarczego regionu.
- Przez wszystkie edycje nagradzane były firmy, które wniosły znaczący i trwały wkład w unowocześnienie i rozwój gospodarczy województwa i kraju. Nagroda „Mocni
w Biznesie 2018” ma dla nas charakter specjalny i stanowi wyróżnienie dla przedsiębiorców, osiągających najlepsze efekty ekonomiczne, realizujących innowacyjne projekty oraz cieszących się uznaniem w województwie łódzkim, kraju i zagranicą – powiedział marszałek Witold Stępień.  
Podczas Gali marszałek przedstawił również nową kategorię - Nagrodę Publiczności „Łódzkie odZYSKUJE – recyklingowy produkt roku”.
- Zdecydowaliśmy się na utworzenie takiej kategorii ponieważ bardzo zależy nam, samorządowi województwa, na promowaniu postaw zgodnych z poszanowaniem środowiska naturalnego i w nurcie światowych trendów biogospodarki. To Państwo za pośrednictwem internetu wybraliście zwycięzcę – mówił do uczestników gali marszałek. 
Obecna podczas Gali była również Joanna Skrzydlewska, członek zarządu województwa łódzkiego. Laureaci zostali wyróżnieni w siedmiu kategoriach:

 1. "Dynamika eksportu" - zwycięzcą została firma Liki Mobile Solutions specjalizująca się w oprogramowaniu mobilnym, webowym, a niebawem również wykorzystującym technologię Blockchain
 2.  „Start-up”  - najlepszy okazał się Smart soft solutions autor innowacyjnego rozwiązania ThermoEye czyli inteligentnego systemu detekcji gorączki u trzody chlewnej.
 3. "Unijny projekt z potencjałem” -  Firma PPHU TRANS-TEX s.c. została doceniona za produkcję dzianin materacowych, pokrowców i materaców
  z dodatkiem przędzy miedzianej w oparciu o własną technologię.
 4. „Aktywny przedsiębiorca” - firma geodezyjna Geoplan, która specjalizuje
  się w geodezyjnej obsłudze inwestycji czyli tzw. Geodezji Inżynieryjno-Przemysłowej.
 5. „Odpowiedzialny Przedsiębiorca” – to firma Haering, jeden z największych na świecie producentów wysoko precyzyjnych detali toczonych dla przemysłu samochodowego.
 6. NAGRODA PUBLICZNOŚCI "Łódzkie odzyskuje - recyklingowy produkt roku" - trafiła do firmy Steig Sp. z o.o., która produkuje domy modułowe, które
  są  prefabrykowane na ramach stalowych kontenerów morskich.
 7. Nagroda Specjalna Marszałka Województwa Łódzkiego – otrzymała firma Indigo Nails –działająca w branży kosmetyki profesjonalnej, założona w 2011 przez Dariusza i Magdalenę Malaczyńskich. Produkty firmy dostępne są w 44 krajach na całym świecie. Firma posiada również najwyżej klasy zaplecze szkoleniowe oraz bierze udział we wszystkich najważniejszych mistrzostwach stylizacji paznokci. W konkursach branżowych zdobyła ponad 900 nagród. 

Jednym z celów wspomnianego Forum jest zwrócenie uwagi na dobre praktyki, wskazanie możliwości, jakie dają środki unijne oraz odważne działanie na rynku lokalnym jak i międzynarodowym.
Łódzkie to region, który na wsparcie przedsiębiorczości przeznacza największe
w kraju pieniądze. Na ten cel Zarząd Województwa Łódzkiego zaplanował blisko pół miliarda euro, co stanowi 36 procent alokacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Tylko w 2018 roku na wsparcie przedsiębiorczości przeznaczone jest 190 mln zł. Są to pieniądze na rozwój eksportu, promocję zagraniczną, rozwój małych i średnich firm, ale też działalność B+R czy innowacje. Natomiast na pożyczki i poręczenia dostępnych w ramach inicjatywy „Jeremie II” jest 671 mln zł.
 
ETF

Polecane

Uczniowie z wizytą w Urzędzie Marszałkowskim

22-02-2019

W piątek 22 lutego Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego odwiedzili uczniowie...

Czytaj więcej

Przedsiębiorcy na targach budowlanych

22-02-2019

W Brukseli odbywają się Targi Budownictwa, Renowacji i Wyposażenia Wnętrz...

Czytaj więcej

Bony na szkolenia do wzięcia

21-02-2019

W czwartek 21 lutego w Centrum Kreatywności Fabryka przy siedzibie...

Czytaj więcej

Spotkanie ze spółkami wodnymi

21-02-2019

W czwartek 21 lutego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego odbyło...

Czytaj więcej

Zawodowcy w Łódzkiem [wideo]

18-02-2019

W poniedziałek 18 lutego marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber przedstawił...

Czytaj więcej

50-lecie chóru Filharmonii Łódzkiej

18-02-2019

Jubileuszowym koncertem zainaugurowany został w niedzielę 17 lutego rok obchodów...

Czytaj więcej

Większa szansa na szczęście [wideo]

15-02-2019

Zgodnie z zapowiedzią marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber podpisał porozumienie...

Czytaj więcej

Nowa karetka dla powiatu opoczyńskiego

15-02-2019

Wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba uczestniczył w czwartek 14 lutego...

Czytaj więcej

VI posiedzenie Społecznej Rady Seniorów Województwa Łódzkiego

14-02-2019

Dzisiaj (14 lutego) odbyło się VI posiedzenie Społecznej Rady Seniorów...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl