DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

"Mocni w biznesie 2018”

16.10.2018

Ukoronowaniem pierwszego dnia XI. Europejskiego Forum Gospodarczego była Gala "Mocni w Biznesie 2018”. Tytułem „Mocni w Biznesie” marszałek województwa Witold Stępień nagradza podmioty, które konsekwentnie budują pozytywny wizerunek województwa łódzkiego oraz w sposób spektakularny przyczyniają się do rozwoju gospodarczego regionu.
- Przez wszystkie edycje nagradzane były firmy, które wniosły znaczący i trwały wkład w unowocześnienie i rozwój gospodarczy województwa i kraju. Nagroda „Mocni
w Biznesie 2018” ma dla nas charakter specjalny i stanowi wyróżnienie dla przedsiębiorców, osiągających najlepsze efekty ekonomiczne, realizujących innowacyjne projekty oraz cieszących się uznaniem w województwie łódzkim, kraju i zagranicą – powiedział marszałek Witold Stępień.  
Podczas Gali marszałek przedstawił również nową kategorię - Nagrodę Publiczności „Łódzkie odZYSKUJE – recyklingowy produkt roku”.
- Zdecydowaliśmy się na utworzenie takiej kategorii ponieważ bardzo zależy nam, samorządowi województwa, na promowaniu postaw zgodnych z poszanowaniem środowiska naturalnego i w nurcie światowych trendów biogospodarki. To Państwo za pośrednictwem internetu wybraliście zwycięzcę – mówił do uczestników gali marszałek. 
Obecna podczas Gali była również Joanna Skrzydlewska, członek zarządu województwa łódzkiego. Laureaci zostali wyróżnieni w siedmiu kategoriach:

 1. "Dynamika eksportu" - zwycięzcą została firma Liki Mobile Solutions specjalizująca się w oprogramowaniu mobilnym, webowym, a niebawem również wykorzystującym technologię Blockchain
 2.  „Start-up”  - najlepszy okazał się Smart soft solutions autor innowacyjnego rozwiązania ThermoEye czyli inteligentnego systemu detekcji gorączki u trzody chlewnej.
 3. "Unijny projekt z potencjałem” -  Firma PPHU TRANS-TEX s.c. została doceniona za produkcję dzianin materacowych, pokrowców i materaców
  z dodatkiem przędzy miedzianej w oparciu o własną technologię.
 4. „Aktywny przedsiębiorca” - firma geodezyjna Geoplan, która specjalizuje
  się w geodezyjnej obsłudze inwestycji czyli tzw. Geodezji Inżynieryjno-Przemysłowej.
 5. „Odpowiedzialny Przedsiębiorca” – to firma Haering, jeden z największych na świecie producentów wysoko precyzyjnych detali toczonych dla przemysłu samochodowego.
 6. NAGRODA PUBLICZNOŚCI "Łódzkie odzyskuje - recyklingowy produkt roku" - trafiła do firmy Steig Sp. z o.o., która produkuje domy modułowe, które
  są  prefabrykowane na ramach stalowych kontenerów morskich.
 7. Nagroda Specjalna Marszałka Województwa Łódzkiego – otrzymała firma Indigo Nails –działająca w branży kosmetyki profesjonalnej, założona w 2011 przez Dariusza i Magdalenę Malaczyńskich. Produkty firmy dostępne są w 44 krajach na całym świecie. Firma posiada również najwyżej klasy zaplecze szkoleniowe oraz bierze udział we wszystkich najważniejszych mistrzostwach stylizacji paznokci. W konkursach branżowych zdobyła ponad 900 nagród. 

Jednym z celów wspomnianego Forum jest zwrócenie uwagi na dobre praktyki, wskazanie możliwości, jakie dają środki unijne oraz odważne działanie na rynku lokalnym jak i międzynarodowym.
Łódzkie to region, który na wsparcie przedsiębiorczości przeznacza największe
w kraju pieniądze. Na ten cel Zarząd Województwa Łódzkiego zaplanował blisko pół miliarda euro, co stanowi 36 procent alokacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Tylko w 2018 roku na wsparcie przedsiębiorczości przeznaczone jest 190 mln zł. Są to pieniądze na rozwój eksportu, promocję zagraniczną, rozwój małych i średnich firm, ale też działalność B+R czy innowacje. Natomiast na pożyczki i poręczenia dostępnych w ramach inicjatywy „Jeremie II” jest 671 mln zł.
 
ETF

Polecane

I Wojewódzki Kongres Kół Gospodyń Wiejskich

19-05-2019

Niemal 500 uczestniczek wzięło udział w I Wojewódzkim Kongresie Kół...

Czytaj więcej

III Piątka Pomarańczowej Pomocy

19-05-2019

Bieg w Zduńskiej Woli rozpoczął rywalizację o Puchar Marszałka Województwa...

Czytaj więcej

Zjazd Rodzin Zastępczych i Wielodzietnych

18-05-2019

Regionalne Centrum Pomocy Społecznej w Łodzi zorganizowało doroczny piknik dla...

Czytaj więcej

Łódzkie w pilotażu leczenia udarów [wideo]

16-05-2019

Szpital im. Kopernika w Łodzi znajdzie się w wąskiej grupie...

Czytaj więcej

Wojewódzki Dzień Strażaka – Kutno 2019

16-05-2019

Wczoraj (15 maja) w Kutnie obchodzili swoje doroczne święto strażacy...

Czytaj więcej

W Wolborzu powstanie inkubator dla pszczelarzy

15-05-2019

Inkubator Przetwórstwa Lokalnego Miodów i Produktów Pszczelich Ziemi Piotrkowskiej to...

Czytaj więcej

Hybryda w szpitalu im. Biegańskiego

15-05-2019

W szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi otwarta została hybrydowa sala...

Czytaj więcej

Konferencja Naukowa

14-05-2019

Łódzki Oddział Instytutu Pamięci Narodowej zorganizował w Bełchatowie Ogólnopolską Konferencję...

Czytaj więcej

Partnerzy z BIOGOV w Urzędzie Marszałkowskim

14-05-2019

Przedstawicieli trzech organizacji, sygnatariuszy projektu BIOGOV „Celebrating Biodiversity Governance” w...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl