Julka potrójnie srebrna!

wtorek, 2 lipca 2013
Julka potrójnie srebrna! Łódź ma kolejne medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży! Julia Ślązak (MKS Jedynka Łódź) wywalczyła w Radomsku dwa srebrne medale w tenisie stołowym – indywidualnie, w deblu i mikście.

14-letnia łodzianka, rozstawiona w turnieju z numerem piątym, w drodze po medal pokonała kilka wyżej notowanych od siebie zawodniczek. W ćwierćfinale wygrała z turniejową „trójką” Karoliną Lalak (KTS Optima Lublin) 4:2, a w półfinale 4:1 z wiceliderką krajowego rankingu Karoliną Tokarczyk (LITS Anders-Jedność Żywiec). Dopiero w finale receptę na jej grę znalazła Katarzyna Galus (LUKS Skrzyszów), zwyciężając 4:2.

Galus, wspólnie z Lalak, wygrały także w grze podwójnej. Julia grała razem z Katarzyną Bagrowską (MLUKS Nadwiślanin Płock). Po zaciętym meczu 3:2 zwyciężyły rywalki. Trzeci medal wywalczyła w grze mieszanej, w której grała w parze z Kamilem Nalepą ze Stalowej Woli.

To kolejny sukces młodej tenisistki z Łodzi. W tym roku zdobyła już medale w kilku międzynarodowych imprezach – w Międzynarodowych Mistrzostwach Litwy zdobyła złoty medal, a w Mistrzostwach Szwecji brązowy. Medale w Radomsku zaowocowały powołaniem do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy kadetów w Ostrawie - 13-27 lipca.

Wcześniej na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, stanęli łódzcy specjaliści od taekwondo olimpijskiego. Brązowe medale wywalczyli Wiktoria Salata oraz Witold Pietrzak.

OOM to mistrzostwa Polski w kategorii juniora młodszego. Zawody finałowe zostaną przeprowadzone w 34 dyscyplinach. Odbywać się będą w ośrodkach sportowych na terenie całego województwa łódzkiego. Zwycięzcy ostatnich zawodów zostaną wyłonieni 25 sierpnia.