DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu
piątek, 01 luty 2019 19:29

Gala Sportu 2018

W „Zatoce Sportu” w Łodzi blisko 250 sportowców i szkoleniowców z regionu spotkało się na Gali Sportu 2018. Podczas uroczystości podsumowano sezon i wyniki młodych sportowców z województwa łódzkiego. Wręczono nagrody mistrzom Polski w trzech kategoriach wiekowych: młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych oraz ich trenerom.
Wyróżnienia z rąk Zbigniewa Ziemby, wicemarszałka województwa łódzkiego, odbierali zawodnicy, którzy mogli pochwalić się zdobyciem złotego medalu mistrzostw Polski. Wręczono również nagrody 10 klubom sportowym, które najlepiej szkoliły młodzież i uzyskały wysoki wynik w punktacji wojewódzkiej.
- To Wy jesteście gospodarzami i pierwszoplanowymi postaciami tego wydarzenia – mówił Zbigniew Ziemba do młodych sportowców. – Wy – ambasadorzy województwa łódzkiego, ale też swoich klubów i szkół. Serdecznie dziękuję za dotychczasową postawę, która doprowadziła Was do złotych medali mistrzostw Polski. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to wynik tylko 2018 roku, ale efekt ciężkiej pracy ostatnich lat, kiedy wylewając pot na treningach szlifowaliście formę, która doprowadziła Was do mistrzostwa. Jako że zwracam się do młodych ludzi, to życzę Wam, byście kontynuowali dobrą passę. Aby młodzieżowe sukcesy i umiejętność wykorzystania swoich talentów przerodziły się w sukcesy w dorosłym życiu – nie tylko sportowe.
Najbardziej utytułowanymi sportowcami regionu byli: - Karolina Gąsecka – zdobywczyni pięciu tytułów mistrzyni Polski w łyżwiarstwie szybkim. Reprezentantka Pilicy Tomaszów wygrywała w ubiegłym roku na 1500 i 3000 metrów, w wyścigu masowym, drużynowym i w wieloboju; - pływak Jan Kałusowski z Trójki Łódź, który wygrywał na 50, 100 i 200 metrów stylem klasycznym oraz 200 i 400 metrów zmiennym; - Natalia Jabrzyk, łyżwiarka szybka Pilicy Tomaszów ze złotem na 500, 1000 i 3000 metrów oraz w wieloboju i wyścigu masowym; - Wiktoria Guść, pływaczka z Delfina Piotrków, mistrzyni Polski na 50, 100, 200 i 400 metrów stylem dowolnym, oraz na 200 metrów zmiennym; - Aleksandra Knop, również pływaczka z UKS 190 Łódź, zwyciężczyni wyścigów na 400 i 800 metrów stylem dowolnym, 200 metrów grzbietem oraz 200 i 400 metrów zmiennym w swojej kategorii wiekowej. Jednym z ważnych wydarzeń na Gali było uhonorowanie p. Janusza Kotlińskiego godnością „Honorowego Prezesa” Łódzkiej Federacji Sportu. To 17-krotny mistrz Polski w kolarstwie torowym, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Montrealu w 1976 r., mistrz świata w tandemie, a później wieloletni trener w łódzkich klubach i kadrze narodowej.
Wyróżnienie wręczał również były kolarz, tyle że szosowy, Mieczysław Nowicki – prezes Regionalnej Rady Olimpijskiej, członek zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Honorowy Członek Łódzkiej Federacji Sportu.
Bezpośrednim organizatorem Gali Sportu była Łódzka Federacja Sportu, która jest partnerem Samorządu Województwa Łódzkiego przy realizacji zadań na rzecz środowiska sportowego regionu. Jest też operatorem wojewódzkim przy realizacji „Programu szkolenia i współzawodnictwa młodzieży uzdolnionej sportowo – województwa łódzkiego”, który wpisuje się w Ogólnopolski System Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. W ramach tych środków dofinansowane jest szkolenie Wojewódzkiej Kadry Młodzików, przygotowanie i udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, udział i organizacja współzawodnictwa sportowego o zasięgu regionalnym, a także ogólnopolskim i międzynarodowym dla młodzików oraz juniorów i młodzieżowców.

ETF

Polecane

Pół miliona złotych trafiło do gmin powiatów łaskiego i pabianickiego.

Pół miliona złotych trafiło do gmin powiatów łaskiego…

23-08-2019

Przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego Iwona Koperska przekazała w imieniu Marszałka...

Czytaj więcej
Karetka dla szpitala w Sieradzu z budżetu obywatelskiego.

Karetka dla szpitala w Sieradzu z budżetu obywatelskiego.

23-08-2019

Nowy ambulans dla Wyjazdowego Ratownictwa Medycznego Szpitala Wojewódzkiego im. Stefana...

Czytaj więcej
Granty i dofinansowania w Piotrkowie Trybunalskim, Zelowie i Rogowie

Granty i dofinansowania w Piotrkowie Trybunalskim, Zelowie i…

23-08-2019

Wicemarszałek Grzegorz Wojciechowski w Rogowie, a wicemarszałek Zbigniew Ziemba w...

Czytaj więcej
Dożynki Wojewódzkie 2019

Dożynki Wojewódzkie 2019

22-08-2019

Już w najbliższą niedzielę wspólnie podziękujemy za tegoroczne plony. Dożynki...

Czytaj więcej
Granty i dofinansowania idą w teren

Granty i dofinansowania idą w teren

21-08-2019

Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber i wicemarszałek Grzegorz Wojciechowski spotkali...

Czytaj więcej
Dzień św. Stefana w regionie partnerskim

Dzień św. Stefana w regionie partnerskim

21-08-2019

Robert Baryła, członek zarządu województwa reprezentował Łódzkie podczas obchodów Dnia...

Czytaj więcej
Żniwa zakończone – czas na dożynki

Żniwa zakończone – czas na dożynki

19-08-2019

Sezon dożynkowy rozpoczął się na dobre. Powiat bełchatowski świętował w...

Czytaj więcej
Patriotyczny Zelów

Patriotyczny Zelów

19-08-2019

W Zelowie odbył się Piknik Patriotyczny nawiązujący do Święta Wojska...

Czytaj więcej
Bezpieczeństwo nad wodą w ramach Budżetu Obywatelskiego „łódzkie na plus”

Bezpieczeństwo nad wodą w ramach Budżetu Obywatelskiego „łódzkie…

16-08-2019

Łamanie zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji nad wodą jest, co...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl