facebook
DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

140 mln zł na inwestycje w szpitalach

10.07.2017
Rozstrzygnięty został konkurs Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. 140 mln zł wsparcia trafi do szpitali w województwie, m.in. w Radomsku i Bełchatowie. Największym beneficjentem będzie Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi, który zrealizuje dwa wielkie projekty.
 
W ich wyniku spadnie odsetek zapadalności na choroby nowotworowe wśród mieszkańców województwa, a wzrośnie wykrywalność i skuteczność terapii. O planowanych inwestycjach, podczas dzisiejszej konferencji prasowej mówili m.in.: Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego, Joanna Skrzydlewska, Członek Zarządu WŁ i Dariusz Klimczak, Wicemarszałek WŁ.
 
-  Pamiętam, jak osiem lat temu w gronie samorządowców województwa rozmawialiśmy m.in. z parlamentarzystami o wsparciu działań, których celem miało być ograniczenie do minimum chorób nowotworowych na terenie naszego regionu. Do chwili obecnej wiele w tym zakresie udało się już zrobić, a dzisiaj wykonujemy kolejny, duży krok na drodze wykrywalności i skuteczności leczenia tych chorób – powiedział marszałek Witold Stępień.
 
- Cieszę się, że pieniądze przeznaczane na służbę zdrowia w naszym województwie są dobrze zagospodarowywane, a placówki opieki zdrowotnej stale podnoszą poziom swoich usług, oferując nam – pacjentom – coraz skuteczniejsze formy leczenia i terapii. Obok szpitala im. Kopernika dofinansowanie otrzymały jeszcze trzy szpitale: wojewódzki im. Biegańskiego w Łodzi i WSS im. Jana Pawła II-go w Bełchatowie oraz powiatowy szpital w Radomsku – powiedziała Joanna Skrzydlewska.
 
- Te sto milionów przeznaczone na projekty inwestycyjne w łódzkim szpitalu im. Kopernika i dofinansowanie projektów w szpitalach wojewódzkich (im. Biegańskiego w Łodzi i WSS w Bełchatowie) potwierdzają dobre przygotowanie się szpitali podległych samorządowi województwa do aplikowania po unijne środki. Mieszkańcy regionu mogą dzięki temu liczyć na coraz lepszą jakość usług świadczonych przez nasze placówki – powiedział wicemarszałek Dariusz Klimczak.
 
Pod koniec ubiegłego roku Instytucja Zarządzająca RPO WŁ ogłosiła nabór wniosków dla projektów dotyczących lecznictwa szpitalnego. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Do urzędu marszałkowskiego wpłynęły 33 wnioski, z których 20 pozytywnie przeszło ocenę formalną. Pięć z nich wybrano do dofinansowania, a 13 znalazło się na liście rezerwowej. Przedsięwzięcia przygotowane przez szpital im. M. Kopernika w Łodzi zostały bardzo wysoko ocenione przez ekspertów i w efekcie znalazły się na liście wybranych do wsparcia otrzymując łącznie ponad 100 mln zł dotacji (wartość projektów to łącznie 120 mln zł). Wysoko też oceniono projekt szpitala im. Biegańskiego (wartość projektu – 17,9 mln zł) i szpitala im. Jana Pawła II-go w Bełchatowie (wartość projektu – 31,4 mln zł).
 
GS

Polecane

Bioregiony w centrum biogospodarki Unii Europejskiej

21-11-2017

To tytuł sesji otwierającej drugi dzień Międzynarodowego Kongresu Biogospodarki Łódzkie...

Czytaj więcej

Kongres Biogospodarki – Łódzkie 2017

20-11-2017

W Łodzi odbywa się Kongres Biogospodarki. To piąta edycja wydarzenia...

Czytaj więcej

Wiosna, lato, jesień, zima, Łódzkie!

17-11-2017

Licealiści – filmowcy, którzy realizują serię filmów przedstawiających województwo łódzkie...

Czytaj więcej

Karta Seniora Województwa Łódzkiego

17-11-2017

24 października 2017 r. Sejmik Województwa Łódzkiego uchwalił program działań...

Czytaj więcej

Zjednoczeni w Koalicji Kultury

17-11-2017

W Muzeum Sztuki w Łodzi ms2 Jarosław Suchan - dyrektor...

Czytaj więcej

Eko-gmina Brzeziny

15-11-2017

277 domów ogrzanych dzięki panelom słonecznym, a 16 za pomocą...

Czytaj więcej

Wsparcie przynosi efekty

14-11-2017

Kończone są inwestycje drogowe dofinansowane przez Zarząd Województwa Łódzkiego z...

Czytaj więcej

Marszałek z… Marszałkiem, legionistami i harcerzami

11-11-2017

- Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność...

Czytaj więcej

Największy w Polsce zjazd firm rodzinnych – „u-Rodziny…

10-11-2017

W Łodzi rozpoczął się trzydniowy, największy w Polsce, zjazd firm...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl