DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

OGŁOSZENIE SEKRETARZA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W SPRAWIE OBSŁUGI INTERESANTÓW

wtorek, 24 marzec 2015 14:40

Łódzkie „Przedsiębiorstwa Fair Play”

Po raz siedemnasty przyznano certyfikaty oraz statuetki przedsiębiorstwom oraz urzędom „Fair Play” w województwie łódzkim. W tym roku zaszczytny tytuł trafił do 33 firm oraz pięciu gmin.
 
Regionalna gala odbyła się w Centrum Obsługi Przedsiębiorcy przy ul. Moniuszki 7/9. Prowadzący uroczystość Maciej Rataj, regionalny administrator programu, przypomniał, że program „Przedsiębiorstwo Fair Play” jest to przedsięwzięcie, w którym oceniane są wszystkie aspekty działalności firmy, uwzględniające między innymi sposób i styl prowadzenia przedsiębiorstwa, a nie tylko jego wyniki ekonomiczne czy jakość produktów. - Celem programu jest promowanie etyki w działalności gospodarczej rozumianej jako zespół norm rzetelnego postępowania we wzajemnych relacjach przedsiębiorców z klientami, kontrahentami, pracownikami, wspólnikami, społecznością lokalną, a także władzą samorządową i państwową. Ideą programu jest zachęcenie wszystkich firm w Polsce do zachowań etycznych i wprowadzenia stosownych zmian nie tylko w wewnętrznej organizacji pracy, ale także do kształtowania pozytywnych relacji ze społecznością lokalną oraz dbałości o środowisko naturalne – mówił.
 
O tym, że firmy, które nie wahają się poddać obiektywnej weryfikacji niezależnej instytucji oraz hołdują zasadom społecznej odpowiedzialności, są doskonałym dowodem na to, że zachowania fair play są nie tylko dostrzegane i doceniane ale i nagradzane, mówił także marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień: - Z ogromną satysfakcją zawsze przyjmuję zaproszenie na spotkanie z laureatami nagród Fair Play dla przedsiębiorców i samorządów. Wiem, że jest to dobrze wyselekcjonowane grono osób, dla których nadrzędnym celem nie jest pieniądz, ale satysfakcja klienta i pracownika - w przypadku firm; czy mieszkańca i inwestora - w przypadku samorządów. Wiem, że dla was - przedsiębiorców liczy się etyka w biznesie, wywiązywanie się ze zobowiązań wobec kontrahentów, terminowość i solidność wobec klientów, a nawet właściwe relacje z konkurencją. Dla obecnych tutaj i wyróżnionych samorządowców na pierwszym miejscu są solidność i rzetelność oraz utrzymanie najwyższych standardów w obsłudze inwestora i właściwe podejście do interesantów.
 
Poinformował również o możliwościach ubiegania się o dofinansowanie unijne. W rozpoczętej perspektywie finansowej do roku 2020 województwo łódzkie ma zagwarantowane 2 mld 256 mln euro. Jest to czwarta najwyższa kwota w Polsce wśród województw i o blisko 650 mln euro więcej niż w poprzednim okresie programowania. Szczególny nacisk położony będzie na wspieranie innowacyjności, sfery badawczo-rozwojowe, przedsiębiorczość, gospodarkę niskoemisyjną oraz aktywizację życia społecznego. Dużym wsparciem objęte zostaną też kwestie dotyczące zatrudnienia i edukacji, a także infrastruktura ochrony środowiska i transportowa.
 
W tym roku certyfikaty oraz laury Przedsiębiorstwa Fair Play otrzymały 33 firmy z województwa łódzkiego.
Certyfikaty - firmy które przeszły pomyślnie I i II etap weryfikacji programu certyfikacyjnego: Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Produkcyjne INKOM Sp. z o.o., Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., BUDOWA Sp. z o.o., Firma W.LEWANDOWSKI PHU, Spółdzielnia Inwalidów "ZGODA", Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe BUDREX Włodzimierz Pęczakowski, INCHEM POLONIA Sp. z o.o., OCMER Sp. z o.o., REDWOOD HOLDING SA, Tartak i Zakład Stolarski Janina i Wacław Witkowscy sp.j., Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Władysława Jagiełły, ZINSBUD s.c. R.S.E. Zimoch, Commercecon Sp. z o.o. Sp.K., BIFIX Wojciech Piasecki sp.j., SOLPARK-KLESZCZÓW Sp. z o.o..
 
Platynowy laur - firmy które już po raz dziewiąty zdobyły tytuł „Przedsiębiorstwo Fair Play”: CONRAD Sp. z o.o., JANTOŃ Spółka Akcyjna Spółka Komandytowa, Państwowe Przedsiębiorstwo Odzieżowe w Sieradzu, PPHU MARTEL Grela Dorota, Przedsiębiorstwo UNIDRO SA, ENERGOSERWIS KLESZCZÓW Sp. z o.o.,
 
Złoty laur - firmy które przez osiem kolejnych lat uzyskiwały tytuł „Przedsiębiorstwo Fair Play”: FIRMA "TARO" ROMAN GRUDZIŃSKI Spółka Jawna, JANMOR Sp. z o.o., MILKPOL S.A., PAUL HARTMANN Polska Sp. z o.o., PPUH ZIEM-BUD Jan Białas, Przedsiębiorstwo Budowlane BUDISTAN Stanisław Martynowski, Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Gastronomicznego PERFECT PLUS Sp. z o.o.,
 
Brązowy laur - firmy które po raz szósty z kolei uzyskały tytuł „Przedsiębiorstwo Fair Play”: ITALCOLOR Sp. z o.o., MILMA Zygmunt Matusiak Andrzej Milczarek sp.j., Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Zgierzu Sp. z o.o.
 
Złota statuetka - nagroda specjalna dla firm, które pięciokrotnie uzyskały certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play”: WŁODAN Andrzej Włodarczyk sp.j., Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Pabianicach.
 
Tytuł "Ambasadora Fair Play w Biznesie" 2014 otrzymali: Wiktor Malinowski, prezes INCHEM POLONIA Sp. z o.o., Krzysztof Bednarek, dyrektor OCMER Sp. z o.o., Janina i Wacław Witkowscy, właściciele Tartaku i Zakładu Stolarskiego Janina i Wacław Witkowscy sp.j.
 
Tytuł Gminy Fair Play trafił do: Urzędu Gminy w Ozorkowie (w kategorii wielofunkcyjna gmina wiejska), Urzędu Miasta i Gminy Warta (gmina turystyczna), Gminy Miasto Skierniewice (średnie miasto), Urzędu Gminy Bełchatów (wielofunkcyjna gmina wiejska), zaś Certyfikaty Przyjazna Polska do: Gmina Miasto Skierniewice i Urzędu Gminy Bełchatów (Dobre Miejsce Zamieszkania) oraz Urzędu Miasta-Gminy Stryków (Certyfikowana Lokalizacja Biznesu).
 
Program realizowany jest od 1998 roku i od tego czasu organizatorzy otrzymali 9611 zgłoszeń od firm, które pragnęły poddać się weryfikacji. W siedemnastu dotychczas zrealizowanych edycjach programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” przyznano 8694 certyfikaty, które otrzymało 2869 firm. Wiele z nich uzyskało kilka, a nawet kilkanaście certyfikatów uczestnicząc w programie wielokrotnie.
(al)

Polecane

Porozmawiajmy w Łódzkiem – powiat pabianicki

Porozmawiajmy w Łódzkiem – powiat pabianicki

30-09-2020

Sprawy związane z komunikacją dominowały podczas kolejnego spotkania marszałka Grzegorza...

Czytaj więcej
Nowy termin konkursu na kapitał obrotowy

Nowy termin konkursu na kapitał obrotowy

29-09-2020

Od 6 października przedsiębiorcy z województwa łódzkiego, których firmy ucierpiały...

Czytaj więcej
Konkurs „Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę” rozstrzygnięty

Konkurs „Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę” rozstrzygnięty

28-09-2020

Adam Chojnacki z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego w Mroczkowie Gościnnym...

Czytaj więcej
Za nami Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Za nami Dni Otwarte Funduszy Europejskich

27-09-2020

Wirtualne spotkania z beneficjentami, koncerty, konkursy z nagrodami, webinaria, warsztaty...

Czytaj więcej
Cześć i chwała bohaterom

Cześć i chwała bohaterom

27-09-2020

Dlaczego tu jesteśmy? Ponieważ składamy przede wszystkim hołd, hołd pamięci...

Czytaj więcej
Trwają Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Trwają Dni Otwarte Funduszy Europejskich

26-09-2020

Koncerty, warsztaty, konkursy i wirtualne wycieczki po regionie łódzkim. To...

Czytaj więcej
Jubileusz Grupy Obrzędowo Śpiewaczej "Raduczanie"

Jubileusz Grupy Obrzędowo Śpiewaczej "Raduczanie"

25-09-2020

Grupa Obrzędowo-Śpiewacza z Raduczyc (gmina Osjaków) obchodziła  5 lecie. Z...

Czytaj więcej
Uczniowie z gminy Głowno gośćmi marszałka Grzegorza Schreibera

Uczniowie z gminy Głowno gośćmi marszałka Grzegorza Schreibera

25-09-2020

Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych z gminy Głowno odwiedziły...

Czytaj więcej
Spotkanie autorskie z Jerzym Kropiwnickim

Spotkanie autorskie z Jerzym Kropiwnickim

24-09-2020

W czwartek (24 września) w Polsko – Amerykańskim Ośrodku Kształcenia...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl