I Wojewódzki Konkurs Ekologiczny „DBAM O ŚRODOWISKO”Zarząd Województwa Łódzkiego pragnie zaprosić do udziału w I Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym "DBAM O ŚRODOWISKO".
Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-VIII, uczęszczających do szkół podstawowych, położonych na terenie województwa łódzkiego.
Celem konkursu jest pogłębianie wiedzy z zakresu ochrony środowiska, w szczególności aspektów związanych z segregowaniem i recyklingiem odpadów oraz ochroną powietrza przed zanieczyszczeniami, rozwijanie wśród dzieci i młodzieży postaw proekologicznych wobec środowiska naturalnego oraz kształtowania odpowiedzialności za stan środowiska.
 
Konkurs "DBAM O ŚRODOWISKO" będzie prowadzony w ramach dwóch bloków tematycznych: "Drugie życie odpadu" oraz "Walczymy ze smogiem". Uczestnicy Konkursu mogą wziąć udział w obu blokach tematycznych, nadsyłając pracę, wykonaną zgodnie z Regulaminem Konkursu, do dnia 15 października 2019 r.
Dla uczestników najwyżej ocenionych prac zostaną przyznane atrakcyjne nagrody.
 
Zaproszenie do udziału w Konkursie oraz Regulamin stanowią załączniki do niniejszej informacji. 

Szczegółowe informacje pod numerem tel. 42 663 34 96
Zadanie z zakresu edukacji ekologicznej, realizowane przez Województwo Łódzkie w ramach projektu ”Wojewódzki Konkurs Ekologiczny”, dofinansowanego ze środków finansowych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
 
W ramach zadania pn. „Wojewódzki Konkurs Ekologiczny”, dofinansowanego ze środków finansowych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, zorganizowano I Wojewódzki Konkurs pn. „DBAM O ŚRODOWISKO”. Konkurs został zorganizowany w ramach dwóch bloków tematycznych: „Drugie życie odpadu”
oraz  „Walczymy ze smogiem”. Spośród 1008 prac, nadesłanych w ramach Konkursu, wyłoniono 30 laureatów.
Uroczyste podsumowanie I Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego, połączone
z wręczeniem nagród, odbyło się w dniu 28 listopada 2019 roku w Centrum Nauki i Techniki
w „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi.
Podczas tego wydarzenia zaprezentowano dwa filmy edukacyjne, dotyczące problematyki ochrony środowiska, przygotowane w ramach realizowanego zadania.
Pierwszy z nich, pt. „Drugie życie odpadów” dotyczy problemu odpadów – co z nimi robić, dlaczego należy segregować, jak należy segregować, w jaki sposób można powtórnie wykorzystać odpady.
Drugi z filmów, pt. „Jak powstrzymać smog?” dotyka problematyki zanieczyszczenia powietrza i coraz częściej występującego smogu. Film ukazuje przyczyny powstawania smogu i jego skutki dla naszego zdrowia oraz sposoby zapobiegania emisji zanieczyszczeń do atmosfery.
 
Drugie życie odpadów:


 

 

Pobierz załącznik: