Książeczka edukacyjna pt. „Rybki, Ryby i Rybeczki z morza, jeziora i rzeczki"

wtorek, 9 marca 2021

 

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną w ramach Departamentu Rybołówstwa książeczką edukacyjną pt. „Rybki, Ryby i Rybeczki z morza, jeziora i rzeczki".

Jest to książeczka dla dzieci w wieku 6 lat + i nie tylko, poświęcona tematyce ryb występujących w Polsce, jak również w Morzu Bałtyckim. Dwoje bohaterów: Słonka i Słodek, dwie krople słonej i słodkiej wody, przeprowadzi Was przez pełen tajemnic, ciekawostek, a czasami zaskakujących informacji, świat ryb.

Książeczka zawiera opisy 50 ryb w podziale na ryby słodkowodne, morskie oraz hodowlane. W interesujący sposób postara się również przedstawić czytelnikowi, zawiłe zagadnienia wspierającego finansowo sektor rybacki w Polsce Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” (PO RYBY 2014-2020), który współfinansowany jest z budżetu państwa i Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego.

Całość dopełniają ręcznie rysowane grafiki ryb, jak również zagadki czy krzyżówki dla dzieci. Znajdziecie ją w Aktualnościach na stronie głównej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, oraz w zakładce Informacja i Promocja PO RYBY 2014-2020 pod linkiem:

"Rybki, Ryby i Rybeczki z morza, jeziora i rzeczki"