Wydrukuj tę stronę

Święto Plonów w Gminie Wartkowice

poniedziałek, 30 września 2019
Mieszkańcy Powiatu Poddębickiego w dniu 8 września 2019 roku świętowali zakończenie żniw i prac polowych rolników podczas uroczystości dożynkowych, których gospodarzem była Gmina Wartkowice.
 rozpoczęła msza święta, a po mszy uczestnicy uroczystości przeszli na stadion sportowy gdzie miała miejsce wspólna zabawa. Na stoiskach lokalne Koła Gospodyń Wiejskich częstowały potrawami regionalnymi a twórcy ludowi chwalili się swoimi dziełami.
Większość gmin Powiatu Poddębickiego należy do RLGD „Z Ikrą” dlatego też podczas dożynek promowaliśmy produkty rybne z tego terenu , była smakowita zupa rybna ze świeżymi warzywami oraz na ogromnej patelni smażył się karp w dzwonkach.
Sponsorem karpia był Pan Krzysztof Nowak , który ze swojego gospodarstwa rybackiego w Zbylczycach i w Zalewie przekazał świeżego sprawionego karpia. Natomiast Firma Sumex dokładając swoich umiejętności i doświadczenia w przyrządzaniu potraw z ryb serwowała przygotowane potrawy.
Swoje stoisko miała też RLGD „Z Ikrą”, która wspólnie z trzema Kołami Gospodyń Wiejskich (Koło Gospodyń Wiejskich w Wartkowicach, Konopnicy i Sędowie) oraz uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach, przygotowywali potrawy na degustację podczas Dożynek.
Dożynki połączone były z Festiwalem Folklorystycznym Powiatu Poddębickiego dlatego też w dalszej części uroczystości prezentacjom zespołów ludowych ziemi sieradzkiej i łęczyckiej nie było końca.
W miłej atmosferze Impreza trwała do godzin wieczornej.